Matadora

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Matador (tom 2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Matadora
powieść, fantasy,
zbr

Droga to życie. Życie to walka. Dirisha wie to lepiej, niż ktokolwiek inny. Nie wolno ani na chwilę stracić czujności, nie wolno ani na chwilę zapomnieć, że za rogiem może czyhać śmierć. Szkoła Matadorów, miejsce, gdzie tacy jak ona mają uczyć się od siebie nawzajem, oferuje jej wytchnienie. Ale czy na długo? Zostań Matadorem. Bądź zawsze gotowy do walki. Na śmierć i życie. Z każdym. O...

Droga to życie. Życie to walka.

Zostań Matadorem. Bądź zawsze gotowy do walki.
Na śmierć i życie. Z każdym. O wszystko.

cyber | 2015-06-16
Przeczytana: czerwiec 2015

Drugi tom Steve'a Perry'ego o losach galaktyki, zdeptanej trepami przez Konfederacje . Zabrałem się za tą powieść zaciekawiony dalszymi losami bohatera z pierwszej części. Ale powiem szczerze, że to jedna wielka, za przeproszeniem "KUPA". Książka skupia się na byłej ochroniarce bohatera z poprzedniego tomu, która przechodzi "niesamowite" szkolenie na mega ochroniarza. Napisałem "niesamowite" bo w rzeczy samej tak jest... strzelanie do siebie uczniów strzałkami, zbieranie punktów jeśli było trafienie, pierdzielenie głupot itd. Ale najlepsze jest to, że czytając odnosi się wrażenie jakby autor pisał ten tekst w przerwach od "bzykania". A więc czytając ją nastawcie się na "dogłębne" czy też "doustne" teksty rodem z filmów porno. Chora wyobraźnia autora, pozostawiła niesmak. NIE POLECAM !!!

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 31 października 2012

Bardzo dobra tak naprawdę kontynuacja "Człowieka, który nigdy nie chybiał". Dobrze pociągnięta fabuła, luźne podejście do sprawy bez nadęcia i moralizatorskich monologów. Czysto rozrywkowe sci-fi.

Maciek | 2012-04-26

Szału nie ma. Ogólnie dobrze się czytało, jednakże część pierwsza była o wiele lepsza. Sympatyczne czytadło, nic więcej.

Alip | 2015-12-10
Przeczytana: październik 2015

Ciekawa kontynuacja, nie spodziewałam się takiego zakończenia.
Bardzo mi się spodobała !

actagaudi | 2011-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2011

"Matadora" to kontynuacja "Człowieka, który nie chybiał", obie powieści są początkiem większego cyklu, który liczy sobie w sumie dziewięć powieści. Historia Dirishy nie jest tak interesująca, jak Khadajego, ale i tak czyta się lekko i przyjemnie. Oczywiście w tle można doszukiwać się analogii pomiędzy Matadorami, a Jedi, ale czy warto? Miła lektura, mam nadzieje, że wydadzą dalsze części.

Mędrek | 2014-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Poprzedni tom cyklu wypada lepiej na tle Matadory, można przeczytać, ale na wszelki wypadek nie stawiać wysokich oczekiwań ;)

grabarz353 | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Bardzo fajna książka przyjemnie i lekko się czyta polecam sam przeczytałem w niecały tydzień.

Dara | 2013-01-26

Bardzo świetna , szybko się czyta. Polecam