Wojownicy burzy

Wydawnictwo: Amber
Warriors of the Tempest
Orkowie, Nicholls
zbr

Rozwiązanie zagadki artefaktu jest blisko. Orkowie wywiązują się z umowy i przynoszą przywódcy centaurów obiecany skarb - łzę Adpary - antidotum na zły urok. W zamian dostają gwiazdę, a Stryk zdobywa gwiazdę ostatnią. Łączy wszystkie w całość i przenosi się do krainy, która zadziwi go bardziej, niż mógłby przypuszczać.

źródło opisu: [Amber, 2005]

Mari Koneko | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Ostatni tom, wyraźnie pozbawiony największych wad poprzednich części. Od początku mnie zaciekawił, poprzez bezpośrednią kontynuację zakończenia drugiego tomu. Przeskoki wątków także były w odpowiednich momentach, dzięki czemu nie traciłem płynności zdarzeń.

Całość odebrałem pozytywnie. Fabuła była ciekawa i dobrze ułożona. Mimo różnych niedogodności, nie zniechęcała do dalszego czytania, wręcz przeciwnie, z biegiem czasu coraz bardziej chciałem wiedzieć jak się wszystko potoczy. Samo zakończenie obyło się bez bohaterstwa, wielkich bitw i chwały, co dla mnie było sporym plusem.

Oczywiście żeby nie było za fajnie, na sam koniec pojawia się pewien rozdział, który powinien rozpocząć całą powieść... W dodatku został wrzucony w decydującym momencie, nagle bezpowrotnie urywając niedopowiedziane zakończenie.

Adam Kopeć | 2012-07-16

Cięż­kie życie

Życie bywa cięż­kie. Powi­nie­neś już to wie­dzieć. Jeśli nie, to pew­nie wkrótce się o tym prze­ko­nasz. Dla nie­któ­rych bywa bar­dziej trudne niż dla innych. Ciężko jed­nak powie­dzieć, czy to jest takie złe, ponie­waż wielu milio­ne­rów zaczy­nało nie­malże od zera. Mieli cięż­kie życie, ale nauczyło ich to wal­czyć i poko­ny­wać trud­no­ści, aż udało im się osią­gnąć sukces.

A co może powie­dzieć ork? Jego życie jest cięż­kie. Nie widać nawet szansy na poprawę. A kiedy w końcu się ta szansa poja­wiła wydaje się, że nie­mal wszy­scy stoją Ci na dro­dze do osią­gnię­cia sukcesu.

Tak wła­śnie oddział Roso­ma­ków wal­czy z prze­ciw­no­ściami losów. Jest coraz bli­żej suk­cesu odna­le­zie­nia i zebra­nia wszyst­kich arte­fak­tów, ale też i widmo śmierci nad ich gło­wami wydaje się wręcz nie­moż­liwe do uniknięcia.

Czy orkom uda się odmie­nić swój los? Czy odnajdą szansę na inne życie? Kto jesz­cze mie­sza się w losy orków?

Wojow­nicy burzy

W Wojow­ni­kach burzy...