Trupia główka

Okładka książki Trupia główka Laurell K. Hamilton
Okładka książki Trupia główka
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Anita Blake (tom 5) fantasy, science fiction
Anita Blake (tom 5)
Bloody Bones (1994)
Zysk i S-ka
2009-10-20
2009-10-20
2002-09-01
Robert P. Lipski
wampiry zombi tajemnica zagadka zabójstwa urban fantasy świat alternatywny

Ta książka jest czymś do czego naprawdę chce się wracać za każdym razem gdy przejedziesz dłonią po jej okładce
Każda książka z tej serii pozostawia w czytelniku pewien niedosyt dzięki którym z prawdziwą ekscytacją oczekujesz kolejnej części
Powiedzenie o tej książce że jest dobra , byłoby dla niej obrazą gdyż według mnie to określenie jest dla niej niewystarczające,
z tego właśnie powodu polecam wam ją z całego serca

z tego...

To moja pierwsza stycznośc z autorem. Nie czytałam poprzednich tomów i uważam ,że nie trzeba. Każdy tom ma inną historię. Fabuła super pomysł i ciekawie opisana natomiast odejmuje punkty za zbędne opisy miejsc czy obioru. Są potrzebne, ale tutaj było ich aż zbyt dużo.

Początek się ciągnął do prawie 200 strony. Później akcja ruszyła, ale dużego tępa nabrała dopiero po połowie. Całość napisane jak kryminał. Wolałam tempo poprzedniej części. Tą też odebrałam jako bardziej brutalną, ale to może kwestia tematyki ofiar.

W końcu więcej Jean Claude'a :) Chyba najepsza część jak do tej pory.

W końcu więcej Jean Claude'a :) Chyba najepsza część jak do tej pory.

Jak narazie to mój ulubiony tom z serii. Być może dlatego, że jestem fanką Jean-Claude'a, a scen z jego udziałem jest w tej części sporo. Tym razem dowiadujemy się nieco więcej na jego temat, o jego przeszłości i wampiryzmie, zwłaszcza, że będzie dzielić apartament z Anitą...
Ona sama ma coraz większy mętlik w głowie. Czy Jean-Claude nadal jest dla niej tylko potworem, umarłym?

Jest coraz ciekawiej i jak każda część, ta również trzyma w napięciu do samego końca.
Anita Blake staje przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze Animatorki. Ma ożywić wszystkich "mieszkańców" starożytnego cmentarzyska.
Nie wie, że przyjdzie jej się zmierzyć się z kolejnym Wampirzym Mistrzem i nie tylko. Gdzie ją to zaprowadzi? Czy będzie gotowa postawić na szali swoje życie?
Polecam

Rewelacyjny horror połączony z romansem. Ona - Anita, bezwzględna animatorka i egzekutorka i Oni - wilkołak i wampir, zakochani w niej... Do tego bardzo brutalne morderstwa, tajemnice, magia, trochę humoru i dużo walki. Bo Anitka, ma petite, jest coraz bardziej brutalna i szybko sięga po broń w obronie siebie i tych, którzy wymagają pomocy. Tym razem w wykonaniu zadania pomaga jej Jean-Claude - mój faworyt... pragmatyczny i panujący twardą ręką Mistrz Miasta.

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawa zagadka. Wartka akcja. Dużo barwnych postaci. Rywalizacja w organach ścigania i w świecie wampirów. Sporo świeżych ofiar i trzystuletnich zombi. Im bardziej Anita poznaje świat potworów, tym więcej ma wątpliwości co do tego, że wszystkie są z założenia złe. Spotyka złych i dobrych ludzi oraz złe i dobre potwory, a świat animatorki przestaje być czarno-biały. Strach rośnie, zwiększają się moce, a wątpliwości mnożą.

Wykończy mnie opis stroju Jean-Claude'a. Wiem, że seria nie jest najmłodsza ale koronki, skóra i buty do połowy uda? Serio? WTF?! Kolejna część super. Tym razem mamy gratkę dla fanów Jean-Claude'a. Akcja z udziałem Anity i jego zagęszcza się do tego stopnia, że padają poważne deklaracje. Do tego jest trochę brutalniej siły. Stara baba wampir, która pragnie być nieśmiertelna, brutalna siła fizyczna, seks grupowy i jeszcze kilka smaczków. A w tle zlecenie na ożywienia kilku dwustuletnich dziadków, od którego wszystko się zaczęło. Wartka akcja i nowe postacie. Tylko te opisy... czemu takie długie? 🤔

Anita kolejny raz pakuje się w kłopoty. Tym razem zabiera nas w miejsce, gdzie rządzi magia fairie, równie potężna i niebezpieczna, co uwodzicielska. Dodajmy do tego nietypowe zlecenie ożywienia całego cmentarzyska, spór o nie taki zwykły kawałek ziemi i kilka zabójstw, a na pewno przez parę dobrych godzin stracimy kontakt z rzeczywistością. "Trupia główka" to cisza przed burzą. Widać, że autorka dała swoim czytelnikom trochę wytchnienia i wróciła do starej, dobrej Anity. Mamy tajemnice, morderstwo i walkę z potężnym wrogiem, który pragnie jej w swój dziwny, pokręcony sposób. Czy tym razem zostanie jej jakaś blizna? No cóż, w końcu to Anita :)

• Anita Blake
  • Wampiry