Strącony anioł

Seria: Biblioteka
Wydawnictwo: Świat Literacki
Nedstörtad ängel
Filifionka

Czy w realizmie magicznym lody obszarów polarnych mogą zastąpić tropikalną dżunglę? Per Olov Enquist udowadnia, że tak. Jego magia splata wiele losów, ukazuje ich równoległość i mistyczny związek. Biografia Pasquala Pinona - niesamowitego dziwactwa natury, istoty uznanej za dziecko szatana, dzieje tajemniczej partnerki Bertolda Brechta, historia mordercy dziewczynek, niepokojący związek...

Biografia Pasquala Pinona - niesamowitego dziwactwa natury, istoty uznanej za dziecko szatana, dzieje tajemniczej partnerki Bertolda Brechta, historia mordercy dziewczynek, niepokojący związek małżeństwa K oraz wyznania zagadkowego narratora tworzą osobliwą, przejmującą opowieść, dotykającą mrocnych tajemnic ludzkiego istnienia.

źródło opisu: Świat Literacki, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie