Czarne światło

Tłumaczenie: Ewa Helińska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Black light

To książka, na którą nieustannie rosnące grono fanów Elizabeth Hand długo czekało. To najbardziej dojrzała, chwytająca za serce i poruszająca powieść. Trzeba dać się jej porwać. Charlotte "Lit" Moylan jest dzieckiem sławy, tak jak otaczający ją przyjaciele w leżącym tuż za miastem Kamensic. Dziewczyna, której rodzice to słynny Wujek Cosmo z serialu Opowieści z Baru Zbrodniarzy oraz nagradzana za rolę Livii Prentiss w soap operze matka, przygotowuje się do ostatniej dzikiej imprezy przed wyjazdem na uniwersytet i wkroczeniem w dorosłość. Charlotte nie jest odosobniona w przygotowaniach, ponieważ całe miasto szykuje się na przyjęcie. Oto do Kamensic wraca Axel Kern, legendarny reżyser, który wdarł się do Hollywood dzięki Warholowskiej scenie z "czarnym światłem", zamierzając ponownie otworzyć podwoje swej wspaniałej posiadłości Bolerium. Jednakże to szczególne przyjęcie nie będzie zwykłe. To impreza z okazji Halloween, która zostanie okrzyknięta wydarzeniem dekady… a może nawet stulecia. Zaproszenia otrzymują wszyscy mieszkańcy miasteczka, młodzież i staruszkowie, sławy i zwykli ludzie. Lit, córka chrzestna Kerna, z pewnością się tam pojawi w towarzystwie najlepszych przyjaciół, Ali i Hillary'ego. Dodatkowo towarzyszył im będzie przybysz, Jamie, mając u boku tajemniczego ojca, a na twarzy smutny uśmiech. Jednakże w ciągu dnia pojawiają się coraz bardziej niepokojący goście. Daje się ich dostrzec na skraju lasu i tuż po zmroku: wielki rogacz, który powinien wyginąć przed tysiącleciami, rogaty, odziany w krew mężczyzna i zapomniany bóg, którego pragnieniem jest zdradzić dziewczynie to, co sama chce rozpaczliwie usłyszeć. Albowiem krąg znajomych Kerna sięga znacznie poza Hollywood, a nawet poza teraźniejszość… W rozbrzmiewających echem komnatach Bolerium szykuje się straszliwa konfrontacja dwóch starożytnych sił: Malandanti i nieśmiertelnych, którzy przysięgli za wszelką cenę powstrzymać przeciwników, nie bacząc na żadne ofiary.

Amanarel | 2011-01-07

Nie porwała mnie. Czytając ją nie umiałem powstrzymać się od wrażenia, że "coś już kiedyś podobnego było". Jednak chce się przeczytać do końca.

Aska96 | 2011-05-15
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2011

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Stardust | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016