Spadkobierczyni

Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Cykl: Dziecko czarownicy (tom 2) | Seria: Magia i Przygoda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Sorceress

"Agnes niespodziewanie pochyliła się do przodu i boleśnie uderzyła głową w monitor. Przez sekundę wygaszacz migotał i drgał, a potem ekran zrobił się czarny. Agnes zobaczyła własną twarz i wpatrujące się w siebie oczy, rozszerzone nie tylko z powodu bólu czoła. Co to było? Wizja czy sen?" To była wizja. Agnes zobaczyła Mary Newbury, w śniegu, samotną i bliską śmierci z zimna. Zobaczyła...

To była wizja. Agnes zobaczyła Mary Newbury, w śniegu, samotną i bliską śmierci z zimna. Zobaczyła kobietę, która żyła w siedemnastym wieku. Kobietę, której życie miało się radykalnie zmienić w chwili, gdy sprzeciwiła się przyjętym normom. Walczyła o własną niezależność, założyła rodzinę, kochała i przeżyła fascynujące przygody.

Choć Mary i Agnes dzieli czterysta lat, to jednak są one ze sobą nierozerwalnie złączone czymś więcej niż tylko więzami krwi. Agnes, podobnie jak Mary, posiada pewne szczególne zdolności i to właśnie dzięki tym zdolnościom Mary będzie w stanie opowiedzieć swoją historię. Mary będzie ukazywać się Agnes w wizjach tak długo, aż doprowadzi swoją opowieść do końca.

Nieczęsto zdarza się nam, czytelnikom, poznać tak fascynującą postać literacką jak Mary Newbury. Na szczęście w trakcie lektury tej powieści poznajemy równie czarującą Agnes Herne, jej pra, pra, pra, prawnuczkę.

"Spadkobierczyni" jest kontynuacją cieszącej się dużym powodzeniem powieści "Dziecko czarownicy". Podobnie jak pierwsza część, "Spadkobierczyni" posiada magiczną moc oddziaływania na umysły i serca czytelników.

"Rees stała się liczącym się pisarzem dla nastoletnich czytelników".
"The Saturday Independent"

"Rees pisze z wdziękiem oraz nerwem".
"The Guardian"

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2005]

Amy392 | 2013-10-22
Przeczytana: 21 października 2013

Doprawdy wspaniała i cudowna książka!!
Jestem przeszczęśliwa, że odkryłam tę powieść! :D
Historia Mary Oko Wilka naprawdę mnie oczarowała. Była ciekawa, barwna, pełna przygód i choć czasem działy się złe rzeczy, to mnóstwo było też szczęśliwych zdarzeń. Muszę przyznać, że trochę zazdroszczę głównej bohaterce tak niezwykłego życia :). Bardzo polubiłam też Agnes, jej praprapra...pra wnuczkę.
"Spadkobierczyni" jest kontynuacją "Dziecka czarownicy" i o ile pierwsza część z początku niezbyt mi się podobała - a to przez purytan, którzy strasznie mnie denerwowali, o tyle dwójka pochłonęła mnie całkowicie. Fabuła niesamowita, a styl autorki dopełniał świetnie całość i sprawiał, że niemal widziałam te wszystkie przygody, oraz bohaterów. :)
"Spadkobierczyni" to po trochę fantastyka, przygoda no i historia.
Komu polecam? Wszystkim, którzy zechcą dać szansę Mary. Ona rzuci na was urok, tek że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii, aż do ostatniego słowa. :)
Ja na pewno historii Mary...

variusana | 2015-07-26

Kontynuacja losów Mary oskarżonej o czary, wskutek czego musiała opuścić swą społeczność. Bohaterka prócz kilkunastu szczęśliwych lat w rodzinie ciągle musiała uciekać. Czytamy o życiu Indian - niełatwym - oraz o wojnie między plemionami a także o napływie Białych na ziemie Indian. Pozycja obowiązkowa dla czytelników Dziecka Czarownicy.

Cecily | 2010-02-13
Na półkach: 2010, Przeczytane

Kontynuacja Dziecka czarownicy. Równie świetna i wciągająca. Obie gorąco polecam.

MEGDA | 2012-07-28
Przeczytana: 18 lipca 2012

Byłam ciekawa dalszych losów Mary. Książka jest bardzo ciekawa, szczegółowa. Mimo, że nie wierzę w czarownice i niektóre z wydarzeń jakie spotkały główną bohaterką wydają mi się bardzo nieprawdopodobne z chęcią przeczytałam te zawiłe perypetie. Książka ukazuje także doskonały obraz wojny i trudności z nią związanych.

ScarlettBlack | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Wspaniała książka. Po pierwszej części trochę się obawiałam, że straci swoją niezwykłość, jednak okazała się być jeszcze lepsza. Przenosi w świat pełen magii, niesamowicie działa na wyobraźnię. :)

fraisel | 2013-05-14
Przeczytana: 08 września 2011

Gorsza od swojej poprzedniczki. Nie podobało mi się, że została tam wprowadzona teraźniejszość.

swaglina | 2016-12-06
VeraSonatti91 | 2016-03-11