ABC porządków domowych

83-7129-307-0
dom
poradniki
Pistacia

(...)Pierwsze 4 wydania poradnika ukazały się w latach osiemdziesiątych. Rozeszły się szybko, co świadczyło o zapotrzebowaniu na porady w tej dziedzinie(...)

[z wstępu autorki]

Xymena | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Uroczy, uroczy poradnik z lat '80-tych dotyczący sprawnego prowadzenia domu!

Znalazłam tę książkę niedawno w antykwariacie i nie mogłam oprzeć się pokusie, żeby nie zabrać jej ze sobą :) Tym bardziej, że jest to przepiękne wydanie w twardej oprawie z czarno-różowymi ilustracjami Elżbiety Zubowskiej (kojarzycie tego typu ilustracje?)

Po poradnik sięgnęłam ciemną nocą i nie odłożyłam go, dopóki nie dowiedziałam się, jak wywabiać plamy z długopisu na książkach czy też jak przykleić utłuczone ucho do kubeczka bez pomocy kleju :

Rzecz jasna poradnik w dużej mierze jest już dziś nieaktualny [no chyba że ktoś nadal czyści podłogę z płytek pcv], ale zawsze lubiłam porady babci Zosi, ponieważ wiadomo, że babcine porady zawsze są skuteczne!

Autorka rzetelnie i z dużym znawstwem podpowiada jak sprawnie i higienicznie prowadzić dom, dbać o nasze najbliższe otoczenie, pielęgnować meble, chronić odzież, odświeżać torebki z krokodylej skóry oraz jak zamocować haczyk na gumowej przyssawce,...

cerata | 2016-07-17
książek: 2009