Mój własny anioł stróż

Okładka książki Mój własny anioł stróż Judith McNaught
Okładka książki Mój własny anioł stróż
Judith McNaught Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Someone to watch over me
Prószyński i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
Anna Maria Nowak
wypadek miłość prawda

Bardzo ciekawa książka, wciągająca, warto przeczytać.

Bardzo ciekawa książka, wciągająca, warto przeczytać.

Judith McNaught Cykl "Druga szansa"
1. Raj
2. Doskonałość
3. Szepty w świetle księżyca
4. Mój własny anioł stróż
5. Każdy twój oddech

Judith McNaught Cykl "Druga szansa"
1. Raj
2. Doskonałość
3. Szepty w świetle księżyca
4. Mój własny anioł stróż
5. Każdy twój oddech

Przewidywalna fabuła, romans z wątkiem kryminalnym, dobrze się czyta. Jednak wolę historyki w wykonaniu tej autorki.

2065

Urzeczona romansami historycznymi autorki, sięgnęłam po kolejną książkę z jej dorobku. Tym razem jest to powieść współczesna, a wątek romantyczny przeplata się równomiernie z kryminalnym. Fabuła jednak nie jest zbyt skomplikowana. Zagadka nie jest trudna do rozszyfrowania, niemniej jednak całość jest dość interesująca. Autorka pokusiła się o równoczesne prowadzenie dwóch wątków miłosnych, stanowiących tło dla rozgrywającej się akcji i dobre dopełnienie całości.
Książka jest całkiem niezła, jednak spod pióra autorki wywodzą się lepsze romanse historyczne niż powieści współczesne. Bohaterowie nie są tak wyraziści, wątki nie są tak wciągające, a akcja nie jest tak dynamiczna. Brakuje też szczypty humoru, którego na ogół u autorki jest sporo. Tak więc, można pokusić się o sięgniecie po tę pozycję, jednak nie jest ona tak porywająca jak poprzednie książki autorki, które czytałam.

Podobnie, jak przy "Szeptach...", książka w swoim gatunku bardzo dobra, jednakże nie tak urzekająca, jak pozostałe pozycje autorki.Fabuła, jak dla mnie mdła i przewidywalna, do tego słabo skonstruowane profile wiodących postaci. Przyzwyczaiłam się do dużo wyższego poziomu pisania Pani McNaught. Nie mam na myśli jej historyków(z których każdy, bez wyjątku kocham:)),bo to zupełnie inna liga,niemniej jednak, dwie pierwsze powieści z cyklu "Kolejna Szansa" były po prostu cudowne, później autorka jakby straciła polot. Mimo wszystko, polecam całą serię jej współczesnych romansów, będą miłym urozmaiceniem zimowych wieczorów.

Jest to trzecia książka autorstwa Judith McNaught i niezwykle mi się podoba. Interesująca fabuła jak i sami główni bohaterowie. Zaciekawił mnie związek pomiędzy Leight Kendall i Michaelem, jak i związek który tworzył się między policjantką a jej nowym szefem. Bardzo wciągająca książka. Polecam.

Choć naprawdę ciekawiło mnie jak potoczy się historia głównej bohaterki, nie mogę powiedzieć że ta akurat książka znajdzie się w gronie moich ulubionych. Może wydać się to dziwne, jednak myślę że jet taka troszkę zbyt cukierkowa,,,
Oczywiście główni bohaterowie są fantastyczni, znajdziemy również dość ciekawy wątek kryminalny, oraz szczyptę humoru, jednak coś mi tutaj nie pasowało. Na pewno przypadnie do gustu książka osobą które rozpoczynają swoją przygodę z autorką, jednak powiem szczerze że ma lepsze powieści w swoim dorobku. Polecam jednak i pozdrawiam serdecznie. :)

Lekki romans kryminalny z happy - endem.

Lekki romans kryminalny z happy - endem.

Polecam wszystkie książki tej autorki!

Polecam wszystkie książki tej autorki!

Bardzo dobra książka, wciągająca, miejscami wesoła, a czasami trzymająca w napięciu. Ja określiłabym ją jako kryminał z dwoma wątkami romantycznymi. Polecam.

• Judith McNaught
  • Romans
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Mój własny anioł stróż