Mój własny anioł stróż

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Someone to watch over me
wypadek miłość prawda
mad28

Leigh Kendall otrzymała od losu bardzo wiele. Jej mąż, Loga Manning, ceniony architekt, po trzynastu latach małżeństwa kocha ją równie gorąco, jak w dniu ślubu. Ona sama zaś jest wybitną aktorką, wielką gwiazdą teatrów na Broadwayu. Pewnego listopadowego popołudnia Leigh wyrusza samochodem za miasto, aby obejrzeć parcelę w górach, na której Logan pragnie wybudować dom swoich marzeń. Nie zważając na gwałtowną śnieżycę, uparcie szuka starej chatki, gdzie czeka na nią mąż. Jest już blisko celu, gdy wpada w poślizg... Odzyskawszy przytomność w szpitalu, dowiaduje się, że Logan zaginął w tajemniczych okolicznościach. Po długotrwałych poszukiwaniach policja odnajduje zwłoki zastrzelonego z własnej broni Manninga. W miarę rozwoju śledztwa Leigh ze zdumieniem przekonuje się, jak mało znała własnego męża. Rozgoryczona i pełna żalu, z godnością próbuje stawić czoło światu, w którym nie sposób odróżnić przyjaciół od wrogów, a najstraszniejszą bronią okazuje się prawda.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiek | 2016-09-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2016

Urzeczona romansami historycznymi autorki, sięgnęłam po kolejną książkę z jej dorobku. Tym razem jest to powieść współczesna, a wątek romantyczny przeplata się równomiernie z kryminalnym. Fabuła jednak nie jest zbyt skomplikowana. Zagadka nie jest trudna do rozszyfrowania, niemniej jednak całość jest dość interesująca. Autorka pokusiła się o równoczesne prowadzenie dwóch wątków miłosnych, stanowiących tło dla rozgrywającej się akcji i dobre dopełnienie całości.
Książka jest całkiem niezła, jednak spod pióra autorki wywodzą się lepsze romanse historyczne niż powieści współczesne. Bohaterowie nie są tak wyraziści, wątki nie są tak wciągające, a akcja nie jest tak dynamiczna. Brakuje też szczypty humoru, którego na ogół u autorki jest sporo. Tak więc, można pokusić się o sięgniecie po tę pozycję, jednak nie jest ona tak porywająca jak poprzednie książki autorki, które czytałam.

zabielka | 2015-05-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2015

Choć naprawdę ciekawiło mnie jak potoczy się historia głównej bohaterki, nie mogę powiedzieć że ta akurat książka znajdzie się w gronie moich ulubionych. Może wydać się to dziwne, jednak myślę że jet taka troszkę zbyt cukierkowa,,,
Oczywiście główni bohaterowie są fantastyczni, znajdziemy również dość ciekawy wątek kryminalny, oraz szczyptę humoru, jednak coś mi tutaj nie pasowało. Na pewno przypadnie do gustu książka osobą które rozpoczynają swoją przygodę z autorką, jednak powiem szczerze że ma lepsze powieści w swoim dorobku. Polecam jednak i pozdrawiam serdecznie. :)

atram | 2015-11-27

Podobnie, jak przy "Szeptach...", książka w swoim gatunku bardzo dobra, jednakże nie tak urzekająca, jak pozostałe pozycje autorki.Fabuła, jak dla mnie mdła i przewidywalna, do tego słabo skonstruowane profile wiodących postaci. Przyzwyczaiłam się do dużo wyższego poziomu pisania Pani McNaught. Nie mam na myśli jej historyków(z których każdy, bez wyjątku kocham:)), bo to zupełnie inna liga,niemniej jednak, dwie pierwsze powieści z cyklu "Kolejna Szansa" były po prostu cudowne, później autorka jakby straciła polot. Mimo wszystko, polecam całą serię jej współczesnych romansów, będą miłym urozmaiceniem zimowych wieczorów.

marzenas | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Bardzo dobra książka, wciągająca, miejscami wesoła, a czasami trzymająca w napięciu. Ja określiłabym ją jako kryminał z dwoma wątkami romantycznymi. Polecam.

Agnieszka75 | 2014-10-28

Polecam wszystkie książki tej autorki!

zostawmnie | 2015-07-22

Jest to trzecia książka autorstwa Judith McNaught i niezwykle mi się podoba. Interesująca fabuła jak i sami główni bohaterowie. Zaciekawił mnie związek pomiędzy Leight Kendall i Michaelem, jak i związek który tworzył się między policjantką a jej nowym szefem. Bardzo wciągająca książka. Polecam.

Shani | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

Lekki romans kryminalny z happy - endem.

ivaf | 2010-03-14

Super