Moja historia kobiet

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Mon histoire des femmes
kobiety, płeć,
jusola

Praca, w domu, w polu czy w fabryce, twórczość artystyczna, wykształcenie, uczestnictwo w życiu politycznym, w wojnach i rewolucjach, postawa religijna, od świętości do herezji - wiele z tych pojęć kryje w sobie odmienną treść w zależności od tego, czy dotyczy mężczyzn czy kobiet. Jak zmieniał się ideał kobiecej urody? Jakie symboliczne znaczenie wiązano na przykład z włosami? Na czym...

Jak zmieniał się ideał kobiecej urody? Jakie symboliczne znaczenie wiązano na przykład z włosami? Na czym opierała się hierarchia płci i wzajemne relacje między nimi? W jaki sposób wpłynęły na sytuację kobiet wynalazki, takie jak maszyna do szycia, albo nowości medyczne, jak cesarskie cięcie czy pigułka antykoncepcyjna?
Wybitna historyczka francuska, uczennica Georges’a Duby’ego, opracowała w formie książkowej swoje popularne wykłady radiowe, łącząc wielką erudycję z żywym stylem. Powstała książka barwna, inspirująca – na pewno nie tylko dla kobiet.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 2009

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-moja-historia-kobiet-333.html

Almaree | 2012-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 stycznia 2012

zaskakująco mało miejsca zajmuje.. ale kusi by napisać samemu swoje 200 stron "Mojej historii kobiet".

Dejenira | 2016-06-02
Pola | 2013-12-02