Kufer babki Alicji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria dla Eli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bliskie
978-83-61930-02-0
Montgomerry

Trzydziestoośmioletnia Klara gnieździ się w niewielkim mieszkaniu ze swoim byłym mężem, który żeruje na niej, jak może. Pogodzona z losem, nie zamierza niczego zmieniać ani o nic walczyć. Dopiero nagła, by nie rzec, dziwna śmierć babci i pozostawiony przez nią testament, wywracają całe jej życie do góry nogami. Klara nie tylko odkrywa tajemnicze i, o zgrozo, wręcz kryminalne wątki z przeszłości staruszki, ale znajduje również miłość, na którą jest zupełnie nieprzygotowana...

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=121332

Wicca | 2013-05-07
Przeczytana: 01 września 2012

Cóż by powiedzieć o "KUFERKU BABKI ALICJI" by nie skłamać ale by też nie być zbyt niemiłą? Na początek powiem tylko, że żywię nadzieję, iż autorka pisała pod pseudonimem by nie skalać swojego nazwiska książką która nie wnosi nic nowego do literatury rozrywkowej a na dodatek postacie i sytuacje są mało wiarygodne i sztuczne (wersja uprzejma).
To by przynajmniej nie pozwoliło podejrzewać sytuacji w której autorka celowo w moim subiektywnym odczuciu podszywając się pod styl innej znanej polskiej pisarki chce owo prawdziwe swoje nazwisko wypromować (wersja nieuprzejma).

Książka i jej tematyka wzbudziła we mnie duże zainteresowanie by po jej skończeniu cieszyć się z zaoszczedzonych mniej więcej 30- 40 zł, egzemplarz był bowiem wypożyczony z biblioteki. Jeśli ktoś z Was zastanawia się jednak czy jej nie kupić, to chyba tylko jedynie pod warunkiem świadomości,że w cenę książki wliczone jest też wynagrodzenie dla niczemu niewinnych pracowników drukarni, grafików, czy kolporterów a nie...

ewula | 2013-10-18
Przeczytana: 17 października 2013

Pomysł na powieść dobry,wykonanie mizerne!

Kachusek | 2014-06-07
Przeczytana: 06 maja 2014

Bardzo dobra książka, z mądrymi przemyśleniami, pięknymi zdaniami o życiu, które zostają w głowie na dłużej.. Ciekawa opowieść o przeszłości, trochę tajemnicy i trochę niepewności co dalej. Tak wszystkiego w sam raz, więc na pewno sięgnę po kolejną książkę pani Noszczyńskiej :)

szczypiorek5 | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

Sam pomysł na historię ciekawy ale sposób mnie nie porwał. Trochę się męczyłam chcąc dobrnąć do końca . No a sama końcówka kompletnie nierealna we współczesnym świecie. Rozczarowanie

Jula | 2015-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Niezła książka, dobrze napisana, zabawna, z interesującymi postaciami (szczególnie Klata, babka Alicja, Bylec, Grażynka...), wątkiem kryminalnym i licznymi - czasem nieprawdopodobnymi - wątkami i zwrotami akcji.
Polecam jako dobrą rozrywkę.

agus2003 | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Pierwsza ksiązka Danuty Noszczyńskiej, po którą sięgnęłam i na pewno nie ostatnia. Rewelacyjna! Pisana prostym językiem ale wcale nie prostacka. Zabawna, ale i poruszająca tematy poważne. Jednym słowem warta przeczytania!

niki8025 | 2015-01-07
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Lekka książka, napisana zabawnym językiem. Nie jest to może arcydzieło, ale miło było ją przeczytać i troszkę się pośmiać.

Monika | 2012-08-13

Książka ciekawa z wątkiem kryminalnym ale też z miłosnym.Napisana prostym językiem z humorem godna przeczytania.

wiola | 2015-10-29

Niektóre zwroty, i powiedzonka jak i zdarzenia polecam książkę wszystkim.

Montgomerry | 2010-03-14

Zabawna powieść o trzydziestoośmioletniej Klarze, która mimo rozwodu po piętnastu latach małżeństwa, nadal mieszka z mężem w małym mieszkaniu. Piotruś zwany jest Bylcem, został mężem Klary jedynie na przekór jej rodzicom. Szybko okazało się jednak, że jest antymężem, pozbawionym jakiegokolwiek wychowania, przyzwoitości i szacunku do pracy kobiety. Za to nie grzeszy lenistwem, nie stroni od tłustych mięs i piwska. Od dwóch lat, jakie upłynęły od nadal żeruje na swojej byłej żonie. Klara znosi to z cierpliwością anioła i pogodziła się z losem. Oprócz wykonywania pracy pielęgniarki w szpitalu, opiekowała się swoją babcią ją, którą z wiekiem i nawet przy pomocy sąsiadki Franciszki było nie lada wyczynem. Jedynym prawdziwym wsparciem kobiety była przyjaciółka Grażyna.

Życie Klary radykalnie się odmienia, gdy babcia Alicja umiera, a na pogrzebie pojawia się nieznana rodzina i obcy ludzie roszczący sobie prawo do niejakiego skarbu. Zdezorientowana Klara postanawia przenieść się do...