mad28

Książka została wydana jako tom drugi Wspomnień chińskiej kurtyzany. Jako autor występuje Miao Sing. Jako tłumacz i autor opracowania - Michał Witkowski.
W rzeczywistości autorami tej powieści są Witold Jabłoński i Maciej Świerkocki.

źródło opisu: opis autorski (MSN)

Druga część biografii Miao Sing- Chińskiej kurtyzany.
Ciężka sytuacja w domu skłoniła rodziców Miao do sprzedania jednej z córek. Z racji, że Miao umiała czytać wybór padł na nią, gdyż z racji posiadanej umiejętności czytania rodzice mogli dostać za nią znacznie większą kwotę niż za inne dzieci. W wieku 14 lat została sprzedana do domu państwa Hu, potem po niemiłym incydencie rodzina Hu sprzedała ją do podrzędnego burdelu w Tsinan.

Jak sama wspomina należała do świata wiatru i wierzb, jak określano w Chinacg sferę uciech zmysłowych. Od dzieciństwa szkolono ją na kurtyzanę; miała czternaście lat, gdy została prostytutką w wytwornym Domu Wiosennej Świeżości. Po kilku miesiącach znalazła się w Suczou, gdzie pracowała na łodzi Kwiatów pod kierunkiem wielce doświadczonej i pięknej kurtyzany, zwanej Szacowną Nauczycielką. To jej zawdzięcza umiejętności, które sprawiły, że zawsze bardzo usilnie poszukiwano jej towarzystwa. Koleje jej losu aż do dwudziestego piątego roku życia były na...

Iwciaax3 | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Jest to kontynuacja "Wyznań chińskiej kurtyzany". Bardzo podoba mi się język, autorka ciągle pisze ciekawie, jasno, a metafory dodają całej powieści uroku. Troszkę się rozczarowałam, że książka ta jest taka krótka. Zakończenie również nie powala, można nawet powiedzieć, że autorka chciała szybko skończyć pisanie i ten ostatni rozdział w pośpiechu zamieściła. Czasami jej zachowanie może drażnić, jak na tyle rzeczy, które w przeszłości musiała znosić to nadal pozostała naiwna. Myślę też, że ostatni rozdział dodany przez Liu jest kompletnie przesadzony w wychwalaniu Mao, to wyolbrzymianie jej cech naprawdę irytuje. Nie żałuję jednak, że zapoznałam się z dalszymi losami chińskiej kurtyzany.

Eljot | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Przerażająca a zarazem ekscytująca książka. Miao Sing główna bohaterka poznana w pierwszej części, ponownie wpada w poważzne klopoty. Niestety los nie jest dla niej łaskawy i tym razem. Torturowana przez amerykańskiego żołnierza przeżywa straszne katusze a zarazem odczuwa niesamowite pożądanie względem swego oprawcy. Udaje jej się uciec z pomocą chińskiego lekarza. Wraz ze swoją podopieczną Liu, stara się żyć normalnie. W końcu trafia do Stanów Zjednoczonych, gdzie zakłada swój własny biznes. Niestey Miao Sing ma dar do ściągania na siebie nieszczęścia...

Główna bohaterka, tak jak w pierwszej części uprawia miłość za pieniądze. Pomimo tego, iż Miao sprzedaje swoje ciało czytelnik nie jest w stanie jej osądzać. Uczucia, które wzbudza to nie tylko współczucie, ale również podziw i szacunek. Przede wszystkim Miao Sing nie jest zwykłą prostytutką. Jest najwyższej klasy kurtyzaną wyszkoloną w sztuce miłości i nie tylko. Inteligentna, piękna kobieta nawet w trudnym "zawodzie" pokazuje...

Lemma | 2010-05-10
Przeczytana: 03 maja 2010

Książka ta to druga część "Wyznań Chińskiej Kurtyzany". Choć tytuł może trochę przerażać, to jednak książkę czyta się dobrze i z zainteresowaniem, dzieją się w niej jednak naprawdę straszne rzeczy. Główna bohaterka jest kurtyzaną, rzec by można z powołania, i opisuje wszystko tak, jak jest, siebie nie wybiela ani rzeczywistości nie czyni dla czytelnika przyjemną. Język Miao nie jest, przy całej potworności mających miejsce w książce wydarzeń, wulgarny, a i ona sama, o dziwo, nie wzbudza pogardy. Czytelnikowi żal jest Miao, a zarazem podziwia jej siłę psychiczną, a nawet fizyczną. Warto dodać, że choć książeczka nosi napis "biografie niezwykłe", to najprawdopodobniej nie jest prawdziwą opowieścią (patrz link do artykułu).

mila1982 | 2016-05-03
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

To jest drugi tom???? O Boże, a gdzie pierwszy? gdzie ja byłam? Chce już, teraz! Natychmiast!
Przeżywam fascynacje wszelakiego rodzaju książkami erotycznymi. Z wiadomych względów- szukam ciekawych podniet. I przypadkowo natknęłam się na to- książka za złotówkę - a tu jak zwykle ( nie chwaląc się ) perła!
Coś innego, zupełnie. Te opisy przeżyć seksualnych, te moździerze i te tłuczki, potyczki, żołnierze. Nigdy w życiu nie czytałam takich porównań. to mnie zachwyciło, a te momenty gdy nie wiem, nie jestem pewna i rozkmina! sto razy przeczytane. wszystko pulsuje, serce bije mocniej! i nagle rozumiem jak noc bez orgazmu może dać tyle radości! ;)

misspandora | 2016-11-12
LadyM | 2016-09-30