Pierwotne źródło

Tłumaczenie: Maria Głuch
Cykl: Century (tom 4)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Century. La Prima Sorgente

Co sto lat ludzkość zostaje poddana próbie.
Co sto lat czwórka nastolatków musi podjąć wielkie wyzwanie.
Właśnie upłynęło kolejne sto lat i zostali wybrani ci, którzy mają sprostać zadaniu. Po Rzymie, Nowym Jorku i Paryżu akcja toczy się dalej w Szanghaju, Mieście Wody.

źródło opisu: Olesiejuk, 2009

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Gosia | 2018-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 14 lutego 2018

Ostatnia już część przygód naszej czwórki "wybranych". Tym razem akcja toczy się w Szanghaju, gdzie niebezpieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki, bo to właśnie w tym mieście mieszka tajemniczy Heremit Devil. Dlaczego tak mu zależy na odkryciu tajemnicy? Czym jest Century? Czy Sheng również odkryje swoją moc? Kim jest tajemnicze dziecko?
Zaskakująca, pełna przygód i niebezpieczeństw...aż żal, że przygoda tak szybko się kończy.

MadziulaPM | 2017-03-04

Cudowna książka, wciąga, zaciekawia, pochłania;)

ShirleyAYennyeM | 2017-01-12

Fajna, choć koniec trochę nie pasował. Choć uwielbiam tego autora uważam że koniec mógłby być lepszy aczkolwiek szanuję pomysł Baccalaria. Gorąco polecam, jak również wcześniejsze części

Naddia | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Książka super. Zakończanie do du....

Klucznik | 2015-12-06
Przeczytana: 2013 rok

Ten cykl się kończy. Może definitywnie, ale z Baccalario nigdy niczego nie wiadomo. Polecam!

MagicAtena | 2015-09-20
Przeczytana: 18 września 2015

Książka super, jednak zabrakło mi odrobinę czegoś. Zakończenie jest ciekawe, jednak spodziewałam się troszeczkę czegoś innego. Mimo to, polecam tą lekturę każdemu, a zwłaszcza fanom twórczości P. D. Baccalaria.

jacpr | 2015-05-19
Przeczytana: 21 maja 2015

Jakos mi nie lezy, znudziła mnie niemożebnie.

AgnElsha | 2015-02-08

Książka genialna z zaskakującym zakończeniem (i nie będę więcej pisać żeby nie spoilerować, sami przeczytajcie:D)

Lunatyczka | 2015-01-25
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Od ostatniej części oczekujemy jakiegoś efektywnego i ciekawego zakończenia, coś co rozwiąże wszelkie wątpliwości i wyjaśni nam niedomówienia. Niestety nie tym razem, rozczarowała mnie ta część i zdecydowanie bardziej podobał mi się cykl Wrota czasu.

Otani | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 marca 2014

Cała seria nie była w sumie zła, bardzo szybko mi się ją czytało. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie, które zbytnio mnie nie satysfakcjonowało. Głównie chodzi mi o epilog, który tak jak powinien nie pozamykał wszystkich wątków pomiędzy bohaterami i nakazuję nam się domyślać jak się ich losy dalej potoczyły. Poza tym nie mam się zbytnio do czego przyczepiać. Jest to kawał dobrego czytadła. Nie jest to jakieś epokowe dzieło mogące wstrząsnąć gatunkiem tylko kawał nie wymagającej książki idealnie nadającej się jako umilacz czasu.