Pierwotne źródło

Tłumaczenie: Maria Głuch
Cykl: Century (tom 4)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Century. La Prima Sorgente

Co sto lat ludzkość zostaje poddana próbie.
Co sto lat czwórka nastolatków musi podjąć wielkie wyzwanie.
Właśnie upłynęło kolejne sto lat i zostali wybrani ci, którzy mają sprostać zadaniu. Po Rzymie, Nowym Jorku i Paryżu akcja toczy się dalej w Szanghaju, Mieście Wody.

źródło opisu: Olesiejuk, 2009

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Naddia | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Książka super. Zakończanie do du....

Avenix | 2011-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze i z wielkim przekonaniem mogę powiedzieć, że ta część była najlepszą częścią Century. Wszystko działo się tu lawinowo. Tajemnica za tajemnicą. Gdy do końca brakowało 100 stron poważnie zastanawiałem się jak Baccalario to wszystko wyjaśni. Cała seria była na prawdę piękna! I strasznie ciekawy Epilog. Myślę też, że trochę smutny bo Mahler odszedł ;( Nigdy go nie lubiłem ale teraz... jest na prawdę interesującą postacią. Jestem zły, że Century się skończyła. Ale cóż - wszystko co dobre ma swój koniec.

Klakier | 2011-01-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Kolejna wspaniła seria książek Pierdomenica. !!

Ta część (ostatnia, niestety) jest owiana tajemnią i wciąga już na początku. Kiedy coraz bardziej zbliżasz się do końca, tym bardziej książka staje się ciekwsza. Jest pełna niepewnych momentów, ale także takich, które (ta mi się wydaje) są zaplanowane od początku i nieuniknione.

paulina | 2010-10-14
Przeczytana: 10 października 2010

Po serie sięgnęłam po przeczytaniu Ulyssesa Moore. Mimo że uwielbiam Ullyssesa to już nigdy nie będę go czytać tak dobrze jak przed przeczytaniem Century.
Polecam.

Gosia | 2018-02-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 lutego 2018

Ostatnia już część przygód naszej czwórki "wybranych". Tym razem akcja toczy się w Szanghaju, gdzie niebezpieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki, bo to właśnie w tym mieście mieszka tajemniczy Heremit Devil. Dlaczego tak mu zależy na odkryciu tajemnicy? Czym jest Century? Czy Sheng również odkryje swoją moc? Kim jest tajemnicze dziecko?
Zaskakująca, pełna przygód i niebezpieczeństw...aż żal, że przygoda tak szybko się kończy.

PahaludO | 2010-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Cudowna książka! Jak smutno że seria się już skończyła ;(( Była genialna!

diotra | 2014-01-18

Zaciekawiona całą serią, szybko ją przeczytałam. Książki mi się podobają i dobrze je oceniam, jednak ostatnia część zawiodła mnie. Liczyłam na lepszy koniec. To co przeczytałam, nie zachwyciło mnie, bo mogłam się domyślić takiego zakończenia. Spodziewałam się CZEGOŚ i tego nie dostałam.

ChoiYoona | 2010-08-14

Ostatni już tom tej serii zakończył się dość dziwnie tak jakby autor szykował jeszcze jeden tom ale to może tylko moje odczucie...

Edyta Kyzioł | 2013-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

"Wrażliwość Ognia: silne pole magnetyczne.
Uwaga na wybuchy złości. Ma tendencje do niekontrolowania się (28 i 29 grudnia, 20marca, 19czerwca).
Bliska przyjaźń z Harveyem, a może coś więcej?

Elektra jest przerażona. "Znają mnie. Obserwowali mnie, odkąd sie urodziłam. Ale dlaczego, ciociu Irene?""

To już czwarte (ostatnie) moje spotkanie z tą powieścią i zostawię po niej miłe wspomnienia.

Sheng odkrywa że jakieś dziecko go śledzi, ale dlaczego, to pozostaje tajemnicą.

Harvey podczas lotu samolotem do Szanghaju dowiaduje się że sala treningowa gdzie uczy się boksu spłonęła, próbuje ostrzec mamę aby uciekła z domu, ale nie jest to takie proste...

Mistral dostaje się do szkoły śpiewu, jednak nie potrafi się cieszyć sukcesem, niedługo potem dostaje wiadomość od Vladimira z instrukcjami, doprowadzają ją one do pokoju z fałszywymi paszportami na nią i jej mamę oraz z filmem nagranym specjalnie dla czwórki wybrańców.

Elekra nie może się skupić na niczym poza poszukiwaniem...