Snoopy i kwestia przyjaźni

978-83-10-11400-6
komiks, humor
Inne
Snoopy

Snoopy to bez wątpienia najlepiej rozpoznawalna postać komiksowa na świecie. Ale pamiętać trzeba, że jest on tylko jednym z bohaterów obrazkowych historyjek Charlesa M. Schulza. Cała gromadka postaci zaludniających ten komiksowy świat została przez autora nazwana "peanuts", czyli "maluchy" albo "dzieciaki", ale przede wszystkim "fistaszki", czyli małe orzeszki ziemne. Każde dziecko z paczki Fistaszków, choć jest "tylko" dzieckiem, ma wyraziście ukształtowany charakter i problemy doskonale znane dorosłym. Kiedy spytano Schulza, dlaczego nie rysuje dorosłych, odpowiedział, że nie zmieściliby mu się w klatce komiksu... No i chyba nie podbiliby serc czytelników na całym świecie, jak to się udało Fistaszkom. (Michał Rusinek)

Andrzej | 2013-10-16
Przeczytana: 2011 rok