Snoopy i porady życiowe

978-83-10-11401-3
komiks, humor
Inne
Snoopy

Kim byłby Snoopy, gdyby nie jego ponadprzeciętna wyobraźnia? Zwykłym psem rasy beagle, jakie obwąchują świat. A kim byłby Snoopy, gdyby nie gromadka dzieci (i jeden ptaszek), czyli reszta Fistaszków? Pewnie zatraciłby się doszczętnie w świecie wyobraźni. Albo zostałby filozofem-samotnikiem. Ale w świecie, w którym umieścił go Charles M. Schulz, Snoopy ma wiele obowiązków. Ponieważ nie ma tam dorosłych (są za duzi), to właśnie Snoopy musi ich zastąpić: okazywać dzieciom czułość, pocieszać, udzielać porad w sprawach fundamentalnych, towarzyszyć w zabawach i rozśmieszać. Czasami nawet, dla zabawy, potrafi udawać, że jest zwykłym psem rasy beagle... "Nie sądzę, bym kiedykolwiek miał kogoś ugryźć… Przyznaję jednak, że od czasu do czasu bywam uszczypliwy". (Michał Rusinek)

Ervisha | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Będąc w bibliotece i biorąc z półki "Snoopy i sprawy życiowe" przy okazji wzięłam i tą część - bo czemu by nie. Mamy tutaj do czynienia z kolejną książeczką ze zbiorem "złotych myśli" bohaterów Fistaszków o podobnej budowie co poprzednia. W przeciwieństwie do "Snoopy i sprawy życiowe" tutaj książeczka stanowi całość - nie została podzielona na rozdziały i nie znajdziemy w niej również typowo komiksowych historyjek. Reszta pozostała bez zmian - na jednej stronie znajduje się pojedynczy rysunek z bohaterami komiksów a po przeciwnej myśl/sentencja.

Mimo iż zarówno rysunki jak i użyte słowa są bardzo, czasami banalnie proste nie tylko posiadają swój urok ale i wyrażają a także opisują niebywałe emocje i najbardziej skomplikowane problemy życiowe. Czytając książeczkę warto jest przystanąć i zastanowić się przez chwilę nad zawartymi w niej "mądrościami", ponieważ na prawdę wiele jest w nich prawdy. To lektura, którą można czytać wiele razy i za każdym razem odkrywając coś...

WisemantheWise | 2016-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Kilkanaście mądrości życiowych i powiedzonek głównych bohaterów Fistaszków razem z rysunkami autora. Bardzo trafne, zabawne i pouczające.
Tylko polski tytuł lekko myli, ponieważ Snoopy jest tylko na kilku planszach.

BetiFiore | 2013-01-09

Snoopy forever! te ksiazke mam w wersji włoskiej. Snoopiego i całej reszty nie mozna nie kochac!!!

Inoue | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016