Nie tylko honor

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Światy Honor Harrington (tom 3) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
War Of Honor

Tom składa się z czterech nowel, trzech autorstwa Webera i jednej napisanej przez wschodzącą gwiazdę militarnej fantastyki naukowej Erica Flinta. Pierwsza opisuje początki kariery Honor Harrington, gdy jako midszypmen melduje się na pokładzie ciężkiego krążownika War Maiden udającego się na patrol antypiracki do Konfederacji Silesiańskiej. Druga ukazuje podjęcie przez treecaty brzemiennej w skutki decyzji, która na zawsze zmieni ich stosunki z ludźmi. Kolejna przedstawia próbę politycznego zamachu i wyrównanie starych porachunków przez jedną z postaci wcześniej występujących w cyklu. Ostatnia zaś to konfrontacja między Esther McQueen i Komitetem Bezpieczeństwa Publicznego, której finał i długotrwałe skutki stanowią fabułę następnej powieści cyklu.

Michał | 2010-07-05
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2010

Świetny cykl opowiadań z świata Honor Harrington.
Wciąga człowieka niczym wir i nie chce puścić :-)
Cykl radzę czytać od pierwszej części.

Xaxunio | 2017-05-25
Bonharrt | 2017-05-02