Wybrani. Anioł Ciemności. Pakt dusz

Cykl: Świat Nocy (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Dark Angel. The Chosen. Soulmate.
świat, nocy, smith
Sela9030

Nie znają narodzin ani śmierci, nie mają lat ani przeszłości.
Są dziećmi mroku, lecz czasem tęsknią za światłem.
A gdy raz zasmakują miłości, potrafią szukać jej przez wieki -
wbrew twardym regułom swojego świata,którego niewidzialnych granic nie wolno przekraczać ludziom. Nawet tym, których przeznaczeniem jest związać się nocą nieśmiertelnym uczuciem...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Cała seria Świata Nocy jest serią dość przeciętną,zarówno pod względem językowym,jak i fabularnym.
Pierwszą część ratuje jeszcze całkiem dobrze wymyślona fabuła,jak i dobrze wykreowani bohaterowie (przynajmniej większość).Natomiast,w części drugiej,fabuła była kiepska,a bohaterowie byli,szczerze mówiąc,idiotyczni.
Nie ma potrzeby,żebym opisywała w tej recenzji,o czym będzie każda z historii,ponieważ inne recenzje już to zawierają.Zamiast tego skupię się na plusach i minusach każdego opowiadania,jak również wypiszę znalezione przeze mnie absurdalne sytuacje,które mnie zaszokowały.

Część I :

- główna bohaterka : Rashel
- bratnia dusza : Quinn

ABSURDY :

Akcja zaczyna się w miejscu,kiedy to pięcioletnia Rashel zostaje zaatakowana przez wampira.I to nie jest byle jaki wampir.To sam Hunter Redfern,jeden z najpotężniejszych wampirów na świecie (o czym dowiadujemy się dopiero później).Oczywiście,pięcioletnia dziewczynka ma w sobie więcej siły i sprytu,dlatego też udaje jej się uciec...

"Wybrani" - moja ocena 6/10
"Anioł Ciemności" - moja ocena 5/10
"Pakt dusz" - moja ocena 5/10

carolaxine | 2011-05-17
Przeczytana: 17 maja 2011

Na początku muszę przyznać, że styl pisania L. J. Smith jest wspaniały. Lekki, przyjemny, aż mogłabym czytać i czytać takie książki bez końca.
Jeśli chodzi o "Świat nocy 2" wiadomo, iż nie jest to nie wiadomo jaka lektura na wysokim w poziomie, lecz te trzy opowiadania, niby są banalne, a zarazem świetne.

Jeśli chodzi o pierwszą część "Wybrani" - podobał mi się pomysł z łowczynią wampirów, byłam mile zaskoczona i z każdą kolejną stroną chciałam przeczytać więcej rozdziałów.
Drugie opowiadanie "Anioł ciemności" było zdecydowanie najlepsze. Autorka przedstawiła w nim zupełnie coś innego - Anioła, który mimo tego, że był w pewnym stopniu zły, pomógł głównej bohaterce stać się lepszą. I chyba właśnie dzięki tej części daje pięć gwiazdek.
Ostatnie opowiadanie "Pakt duszy" również mi się spodobało, wszystko zostało przedstawione pod innym kątem, gdzie główna bohaterka miała przed sobą kilka żyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dopiero dowiadując się o tym przed swoimi...

To druga część "Świata Nocy" i o wiele lepsza. Wszystkie opowiadania na prawdę mi się podobały. Autorka pisze w przyjemnym i lekkim języku. Tu działo się o wiele więcej niż w części pierwszej. Moim zdaniem w każdym opowiadaniu było coś nowego, czego w poprzedniej nie było.

W "Wybranych" była Łowczyni Wampirów. Wreszcie coś nowego. A te wspomnienia kiedy Rashel miała 5 lat, poruszające. Koniec był zadziwiający. "Anioł ciemności" chyba najbardziej mi się podobał dlatego może, że koniec był w jakimś stopniu nowy. Myślałam, że może Aniołowi się uda zrobić to co chciał, ale nie. Na szczęście pozostawił Gillian w spokoju. Jak już mówiłam coś nowego. W "Pakcie dusz" podobało mi się chyba to najbardziej, że w pewnej chwili byli wszyscy Ci którzy do tej pory pojawili się w tej serii. Nie pozostali tak jakby zapomniani. No i końcówka także była zadziwiająca.

Tak jak już wspomniałam książka była bardzo interesująca i mam nadzieję, że taka będzie także następna część. Wszystkim, którzy...

Sherry | 2013-02-15
Przeczytana: 19 listopada 2010

Wybrani

Pierwsze opowiadanie jest chyba moim ulubionym z całej tej książki. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Rashel. Na początku możemy wczuć się w jej sytuację, czytając wspomnienie, kiedy miała zaledwie pięć lat i była świadkiem morderstwa swojej matki, przyjaciela oraz ciotki. Sprawcą tych wypadków był wampir, który prześladować miał Rashel przez jej dalsze życie... Jako siedemnastolatka jest łowczynią pijawek i to bardzo dobrą. W Świecie Nocy znana jest jako "Kocica", gdyż pozostawia po sobie na ciele ofiar ślad, który wygląda jak pazury. Pewnego razu udaje się wraz z innymi łowcami na specjalne łowy. Ich celem są podejrzanie zachowujące się wampiry. Całkiem przypadkiem dochodzi do spotkania Rashel z potężnym, mrocznym, groźnym, silnym i szybkim Quinnem - przyszywanym synem przywódcy krwiopijców. W tym czasie dzieje się coś dziwnego, przez co Quinn zostaje oswobodzony, a łowcy nie ufają już Rashel. Dziewczyna, która kilka godzin później natrafia na ślad przemytników...

Lenalee | 2010-05-15
Przeczytana: 14 maja 2010

Prawdę mówiąc ten tom nie był taki zły, jak się spodziewałam. Po zawodzie na pierwszym tomie, myślałam, że ten też będzie równie tragiczny. Ale mimo wszystko myliłam się. Pierwsze opowiadanie podobało mi się, tylko w pewnych momentach trochę się nudziłam. Ale było średnie. Drugie opowiadanie miało zupełnie inny klimat, niż te dwa pozostałe. Prawdę mówiąc czytało mi się je chyba najlepiej z całej książki. Ale trzecie też nie było złe, a nawet bardzo dobre.
Podobało mi się to, że w tym opowiadaniu pojawili się wszyscy bohaterzy z pozostałych opowiadań, nawet z pierwszej części. No, prawie wszyscy. Jak dla mnie za mało Asha było w tej książce. Ale on już miał swój czas, swój udział, więc okej. Podoba mi się to, że autorka tak luźno potrafi pisać. Czasami niektóre zdania były nieco głupkowate (ale nie wiem, może to wina tłumacza...?), ale to dało się przeżyć. Opisy więzi między "pokrewnymi duszami" są w każdym opowiadaniu praktycznie takie same, więc to staje się monotonne. Cóż, nie...

Disaster | 2014-05-02

Długą miałam przerwę między Światem Nocy 1 a tą częścią, ale ostatnio znów zachciało mi się przeczytać jakieś wampirze romansidło, więc postanowiłam wybrać się po kolejną część. I nie żałuję, gdyż każde opowiadanie mi się spodobało. Po Pamiętnikach Wampirów nieco się zraziłam do tej autorki, jednak z tego co widać, tylko PM zepsuła, w Świecie Nocy poszło jej o wiele lepiej.
Ogółem z tych trzech opowiadać, tylko 'Wybrani' mi tak średnio podeszło. Owszem, postać Rashel była ciekawa, łowczyni z taką przeszłością, ale wiadome było, że przy potężnym wampirze się rozklei i będę uhu wielka miłość, tak więc tak czytałam i czytałam i czekałam, aż wreszcie zjawi się ten wampir, i się zjawił itd.
Natomiast Anioł Ciemności to już całkiem inna bajka, tu już mnie porwała książka całkowicie. Teraz mamy historię wiedźmy i anioła, który aniołem nie jest. Ta dziewczyna to typowa szara myszka, o dziecinnym wyglądzie, która buja się w pewnym chłopaku i tyle. Ale pewnego razu umiera, spotyka tam niby...

liśka3003 | 2014-08-01
Przeczytana: 23 lipca 2014

Trzy zręcznie napisane opowieści o miłości i przeznaczeniu, znajdowaniu "Bratniej duszy". W Świecie Nocy prawa są niezwykle surowe, a chociażby to,że nie wolno zakochać się osobie wywodzącej się ze Świata Nocy w śmiertelnikach. A ceną za to "przestępstwo" i za wyjawienie prawdy o Świecie Nocy jest śmierć.
Muszę przyznać,że wszystkie trzy opowieści niezmiernie mnie wciągnęły i dzięki wprowadzonej dynamiczności, aż się chciało czytać coraz więcej, by dowiedzieć się co dalej :p Zadziwiające było dla mnie to, że odnalezienie Pokrewnej duszy jest jak...uderzenie pioruna. Opowieści są pełne zwrotów akcji, wciągają czytelnika w dalszą lekturę, a szczęśliwe zakończenie dodaje uśmiechu na twarzy. Dla wszystkich fanów twórczości L.J. Smith oraz dla fanów opowieści o istotach nadprzyrodzonych.

Nika | 2013-02-01
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Ta książka jest kontynuacją serii "Świat Nocy". Opowiada losy kolejnych bohaterów. Ten tom jest chyba moim ulubionym z całej serii. Całkowite przeciwieństwo pierwszego tomu. Jest całkowicie nieprzewidywalny. Charaktery bohaterów są bardzo złożone i skomplikowane. Nic nie jest proste. Postacie mają wielu wrogów. A na dodatek jakby los się z nich śmiał i podkładał dodatkowe kłody pod nogi. Autorce udało się wprowadzić bardziej złożoną fabułę. Ta książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.
Gorąco polecam!

Adriana | 2013-10-31