Wybrani. Anioł ciemności. Pakt dusz

Okładka książki Wybrani. Anioł ciemności. Pakt dusz Lisa Jane Smith
Okładka książki Wybrani. Anioł ciemności. Pakt dusz
Lisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Świat Nocy (tom 2) fantasy, science fiction
Świat Nocy (tom 2)
Dark Angel. The Chosen. Soulmate.
Amber
2009-11-19
2009-11-19
Ewa Spirydowicz, Ewa Ratajczyk
świat nocy smith

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

1932 ocen

W porównaniu z pierwszym tomem serii, "Świat Nocy 2" jest bardzo dobry. Jest to kolejny tom, w którym znajdziemy 3 opowiadania ze świata magii, wampirów, wilkołaków i zmiennokształtnych. Książka typowo młodzieżowa, ale może spodobać się tez dorosłym.

Pierwsze opowiadanie, "Wybrani", jest zdecydowanie najlepszą historią w tym tomie. Jej główną bohaterką jest 17-letnia Rashel Jordan. Dziewczyna jest zwyczajną śmiertelniczką. No, prawie zwyczajną... To, co odróżni ją od normalnych ludzi, jest jej profesja. Dziewczyna bowiem jest... łowczynią wampirów. Do tego zabójczo skuteczną. Jest postrachem istot ze świata nocy. Jednak co zrobi Rashel, gdy na swojej drodze spotka istotę na którą poluje, ale której nie będzie w stanie zabić? Co zrobi, gdy spotka najpotężniejszego i najbardziej niebezpiecznego wampira, Johna Quinna? Co zrobi, gdy zrozumie, że kocha swojego śmiertelnego wroga? Opowiadanie jest wciągające, mroczne i niebezpieczne. Mnie bardzo się podobało.

Drugie opowiadanie, "Anioł ciemności", jest nieco słabsze od pierwszego, ale również szybko wciąga. Tym razem towarzyszymy nie wampirom a czarownicą. Głównymi bohaterami tej historii jest nieśmiała 16-letnia Gillian Lennox, jej o kilka lat starszy kolega David Blackburn oraz reprezentujący świat nocy tajemniczy Anioł, który towarzyszy dziewczynie jako powiedzmy jej anioł stróż. Opowiadanie jest bardzo dobre, wciągające, klimatem wpasowujące się w obecny halloween. Przyjemna lektura.

Ostatnie, najsłabsze opowiadanie w tej książce ("Pakt dusz"),to historia 17-letniej śmiertelniczki Hannah Snow, która odkrywa, że jest tzw. Starą Duszą - dziewczyna, a konkretnie jej dusza, co jakiś czas na nowo się odradza, czyli krótko mówiąc, przechodzi reinkarnację. Oprócz Hannah w opowiadaniu potkamy również psychologa Paula Winfielda oraz reprezentanta świata nocy, wampira Thierry'ego Descouedres'a. To opowiadanie jest najsłabsze, co prawda też szybko wciąga, jest dynamiczne, bez przerwy coś się dzieje, ale jak dla mnie jest ono nieco skomplikowane. W tym opowiadaniu spotykamy wszystkich głównych bohaterów z pierwszego tomu Świata Nocy.

Przy drugim tomie autorka Świata Nocy dobrze się spisała. Pierwsze opowiadanie zachwyca, następne są nieco słabsze, ale porównując marny pierwszy tom, tu mamy naprawdę duży przeskok. Jest mroczniej, jest niebezpieczniej, historie mają głębszy sens, lepszą fabułę, nie są pisane na odczepnego, czyta się je z fascynacją a nie z rozczarowaniem. Ja czuję się usatysfakcjonowana i mimo, że jest to książka dla młodzieży to polecam ją również tym starszym miłośnikom wampirów i istot nie z tego świata.

Bardzo mi się podoba koncepcja Świata Nocy i sposób w jaki jest o nim opowiadane. Niby wszystkie części opowiadają różne niezależne historię, a mimo to historia ciągnie do jakiegoś wspólnego finału. Polecam

Myślę że ta książka trzyma poziom i klimat tomu pierwszego.

Kolejne trzy opowiadania są ze sobą spójne i opierają się właściwie na tym samym schemacie. Uważam, że książka trochę na tym traci. Gdyby choć jedno opowiadanie "wyrwało się" z utartego schematu byłoby o wiele ciekawiej. Mimo to przy tych historiach można było naprawdę się rozluźnić i nie myśleć o niczym.

We wszystkich opowiadaniach panuje całkiem fajny klimat młodzieżówek z lat 90-tych. Dla mnie te powieści różnią się tym od dzisiejszych młodzieżówek, że są o wiele lżejsze, niewymagające, nieco naiwne, ale w tej naiwności przyjemne w odbiorze. "Świat nocy" to według mnie lektura dla przedziału 13-16 lat, natomiast ja sama byłam sporo starsza, czytając te powieści.

Myślę że ta książka trzyma poziom i klimat tomu pierwszego.

We...

Przeciętna, jednak wciąż o wiele lepsza od tomu pierwszego. Opowiadania są dosyć spójne, utrzymane w lekkim, niezobowiązującym tonie. Na chłodniejszy letni wieczór, do herbatki, bez większych wymagań wobec niej - jak najbardziej pasuje.

Jak poprzedniczka nie do końca tego się spodziewałam

Kocham tą serię i zawsze z wielką ochotą do niej wracam 😊

WYBRANI
ANIOŁ CIEMNOŚCI
PAKT DUSZ
Druga książka opisująca niezwykły Świat Nocy, aczkolwiek to się robi już banalne. Za każdym razem, gdy wchodziłam do biblioteki seria ta rzucała mi się w oczy, chociaż minęło sporo czasu zanim wzięłam się za czytanie jej. Przez pierwszą książkę przebrnęłam bez żadnych problemów (chociaż tylko jedna opowieść mi się spodobała ma maksa),natomiast druga tu już pojawił się kłopot, ponieważ każda historia polega prawie na tym samym. Dwoje ludzi spotyka się, dotyka, odkrywa pokrewieństwo dusz i pokonuje jakieś tam trudności, żeby na końcu powiedzieć "kocham cię".
Ale są też plusy, a mianowicie "Wybrani". Ta historia odbiegała nieco od pozostałych, ponieważ główna bohaterka nie była delikatną, kruchą dziewczynką zakochaną w wampirze, lecz wręcz przeciwnie, zabijała je. I postać Quinna równie dobra, tak jak Asha w pierwszej książce.
Konkretyzując, nie jest źle, lecz liczę, że w kolejnej części będzie więcej tajemniczości niż do tj pory.

WYBRANI

Pakt dusz 5/10

Wybrani 7/10
Anioł ciemności 5/10
Pakt dusz 5/10

Według mnie najlepszy tom z wszystkich 3, wspaniałe części, ale najbardziej podobał mi się "Anioł Ciemności". Naprawdę podziwiam wyobraźnię autorki. Podoba mi się jakim sposobem L. J. Smith piszę te książki, jest to prosty język, a jak jest jakieś słowo którego nie rozumiem to dalsze czytanie zdania pozwala mi zrozumieć co autorka miała na myśli. Wszystko jest po prostu idealne, jedna z moich ulubionych książek! :)

• Wampiry

Lisa Jane Smith Wybrani. Anioł ciemności. Pakt dusz Zobacz więcej