Nastaje świt

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Powieść kultowego rosyjskiego pisarza SF. Jest on laureatem licznych nagród, jego książki przetłumaczono na wiele języków, a kilka z nich zostanie niebawem sfilmowanych.

ira | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 maja 2014

Markus buduje wiarę na nowo, więc i filozofowania w tym tomie o wiele więcej, niż przygody, ale to mi nie przeszkadzało. Kilka złotych myśli nawet przypadło mi do gustu.
No i niezłe zakończenie. :)

Calendula | 2011-07-18

Razem z "Zimnymi brzegami" tworzy bardzo dobrą dylogię, wciągającą, logiczną, ale nie pozbawioną filozoficznych dywagacji. Historia, która zaczynała się prosto, by pogmatwać się niczym sznurówki, w dodatku pełna niesamowitego uroku alternatywnego świata z odmienną, a jednocześnie podobną historią. Dobry, choć nienowy, pomysł również na system religijny - gdzie Zbawiciel to Pasierb Boży, nie Jezus, lecz zwykły człowiek, którego Chrystus wybrał, aby dokończył jego dzieło. I Siostra Orędowniczka, a także wierny Judasz i jedenastu zdradzieckich apostołów.
A także Słowo, które droższe jest niż cokolwiek innego, skrywające tajemnice skarbów pojedynczych ludzi i całych narodów. I Słowo Pierwotne, dające władzę nad wszystkimi bogactwami Ziemi.

Mnie obydwie książki wciągnęły. Nie są doskonałe, przyznaję to - ciągłe wymykanie się obławom dzięki niespodziewanej pomocy "nawróconych" wrogów wydaje się nużące już w pierwszej książce, a co dopiero mówić o drugiej... Jednak jako całość dylogia...

Comaberenices | 2010-04-07

Jak w przypadku "Brudnopisu" i "Czystopisu" pierwsza część podobała mi się bardziej, tak jest i teraz. Historia nadal jest ciekawa, a książkę świetnie się czyta, ale jednak pierwszy tom miał dla mnie więcej magii w sobie.

Elika77 | 2013-05-05

Można się nie zgadzać, ale książka wciąga i nie można się oderwać. Czeka się na zakończenie - jakie ono będzie?

johnny | 2011-10-02
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 02 października 2011

To samo co część pierwsza , choć zakończenie dość zaskakujące

Zereil | 2010-12-03

Trzyma poziom jedynki.