Niemieckie Dywizje Pancerne. Lata Blitzkriegu 1939-1940

978-83-11-11645-0
wojna, Panzerwaffe, Wehrmacht
historyczna
Pistacia

Niemieckie siły zbrojne były relatywnie nowicjuszem na polu taktyki i sztuki operacyjnej wojsk pancernych, ich dywizje pancerne stanowiły fundamentalną część w latach Blitzkriegu 1939-1940, kiedy w Europie toczyła się "wojna błyskawiczna". Bez dywizji pancernych niemieckie zwycięstwo nad Polską w roku 1939 i majowa ofensywa roku 1940 na północno-zachodnią Europę, która w miesiąc później zakończyła się klęską Francji, byłoby nie do pomyślenia.

Ta książka opisuje narodziny i ewolucję jednostek Panzerwaffe, skupiając się na ich organizacji, taktyce, uzbrojeniu i systemie dowodzenia, który umożliwił niemieckim dywizjom pancernym stanie się najgroźniejszym ofensywnym ramieniem Wehrmachtu.

[opis wydawcy]

Gonzo84 | 2014-11-11