Życie trudne, lecz nie nudne. Ze wspomnień Polaka w XX wieku

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0942-8
Władysław Bartoszewski
Pistacia

Rozmowy układające się w monumentalną autobiografię świadka wydarzeń XX wieku.
Rozmowy przeprowadził Andrzej Friszke.

Heathcliff1984 | 2014-10-11
Przeczytana: październik 2014

To, że Pan Władysław zacnym człowiekiem jest przekonywać nikogo nie trzeba( oczywiście nikogo rozsądnie myślącego).

Lektura ta ukazuję jego niezłomny charakter, jego życiowe wybory, postawy a czasem i słabości.Nie czyta się książki łatwo i "jednym tchem". Bardzo dużo faktów, jeszcze więcej postaci i nazwisk. Ale jak napisać łatwą książkę o niełatwym życiu?

Mimo, iż czasami trudne i pełne cierpienia było młodzieńcze życie Pana Władysława, to jednak piękne i niepospolite. Tak jak i obecna działalność zasługuje na szacunek i uznanie. Pozostaje mi pożyczyć Panu Władysławowi nadal tylu sił witalnych, wigoru i otwartości umysłu.

Monka | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Już od pierwszych stron książka pochłania czytelnika i przenosi w dawny świat - trudny, momentami nawet bardzo, ale faktycznie nie nudny. Władysław Bartoszewski opowiada o minionych latach z pasją, wielkim zaangażowaniem i bardzo, bardzo szczegółowo. Zdecydowanie polecam!!!

Justa | 2012-01-07
Przeczytana: styczeń 2012

To niesamowite, jaką pamięcią dysponuje W. Bartoszewski - do ludzi, miejsc, wydarzeń... Wszystko składa się na rzetelny i wiarygodny opis warszawskiej, polskiej, światowej rzeczywistości XX wieku - dla mnie zupełnie inny, nieznany świat, ale bardzo ciekawy. Pozwala docenić to, z czym dziś nie musimy się zmagać, bo ktoś gdzieś kiedyś wywalczył to za nas i dla nas - przyszłych pokoleń. Zdecydowanie warto przeczytać.

mr_best | 2013-06-23
Przeczytana: 04 lipca 2013