Wszelki wypadek

Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 5)
Wydawnictwo: Kobra Media
pies, powieść, chmielewska
Arletta

Przygody Pawełka i Janeczki, w których, jak i w poprzednich znaczącą rolę odgrywa pies Chaber. Tym razem młodzi pogromcy przestępczości rozpoczynają walkę ze złodziejami samochodów. Ich dość niezwykły sposób sposób prewencji wzbudza duże wzburzenie u wszystkich zainteresowanych stron.

Bardzo cenię tą serię. Mama mi bardzo wciskała te książki, ponieważ pani Chmielewska jest jej ulubioną autorką. Wcisnęła skutecznie, a mnie się podobało. Polecam!

książek: 1990
Renax | 2014-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2014

Kolejna książka z cyklu o Pawełku i Janeczce zapewnia ciekawe przygody, spotkania z przestępcami i policją, wyczyny psa Chabra oraz naszego rodzeństwa i ich przyjaciół. Świetnie się bawiłam, choć nastolatką już dawno nie jestem. Niestety, zdaje się, że była to ostatnia książka o naszych bohaterach?

PABLOPAN | 2012-05-17

Ogromny sentyment, przepiękne wspomnienia - seria o Janeczce i Pawełku jest kultowa!

Degamisz | 2014-04-14

Moim zdaniem najsłabsza część z przygodami Pawełka i Janeczki, aczkolwiek czyta się przyjemnie.

ira | 2012-02-19
Przeczytana: 1988 rok

Lubię serię z Pawełkiem i Janeczką oraz ich niesamowitym psem. Urocze przygodówki dla dzieci, prezentujące całkiem niedziecinne czasami poczucie humoru. :-)

Cassie_Cath | 2013-09-03

'Wszelki wypadek' jest kolejną książką, którą przeczytałam autorstwa Joanny Chmielewskiej i chyba drugą, z udziałem Pawełka i Janeczki. Jest to rodzeństwo, które przy pomocy swojego nadzwyczaj uzdolnionego psa Chabra rozwiązuje różne zagadki. Zabierając się za książkę, zapomniałam, że w poprzedniej części z tym rodzeństwem nikt nie zginął, więc nastawiałam się na jakieś morderstwo. A tu niespodzianka, morderstwa żadnego nie było. Brat z siostrą postawili sobie za cel zlikwidowanie szajki złodziei samochodów. Jak się można spodziewać, dużą rolę w całej sprawie odgrywa ich cudowny pies, który jest inteligentniejszy od niejednego człowieka. Dzieciaki, aby rozwiązać sprawę, uciekają do niekonwencjonalnych metod, przy czym współpracują również z policją. Stróże prawa tak bardzo polegają na Pawle i Janeczce, że aż zdaje się to nierealne. Jednak jest metoda w tym szaleństwie - uczniowie podstawówki nie zwracają na siebie takiej uwagi jak policjanci, więc mogą zaglądać prawie...

mięta | 2011-01-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

Tym razem Pawełek z siostrą i przyjaciółmi oraz psem Chabrem pomagają pewnemu porucznikowi .

Magdalena Iwan | 2011-04-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę słabsze zakończenie. Ale dobrze znów zobaczyć Janeczkę i Pawełka w akcji.

very_hell | 2010-11-20

Hehe, Bardzo ciekawa, lubię książki Chmielewskiej

Dziwna | 2011-02-27
Przeczytana: październik 2010

Uwielbiam Chmielewską, więc dla mnie jej książki w większości są rewelacyjne czy tam bardzo dobre^^ Stąd też nie wiem co mogłabym tu wpisać. Pewnie to, że polecam gorąco tę książkę ludziom, którzy lubią historie lekko detektywistyczne, prowadzone przez dzieciaki, podane w zjadliwy sposób i nawet całkiem jak dla mnie zabawny.