Wszelki wypadek

Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 5)
Wydawnictwo: Kobra Media
pies, powieść, chmielewska
Arletta

Przygody Pawełka i Janeczki, w których, jak i w poprzednich znaczącą rolę odgrywa pies Chaber. Tym razem młodzi pogromcy przestępczości rozpoczynają walkę ze złodziejami samochodów. Ich dość niezwykły sposób sposób prewencji wzbudza duże wzburzenie u wszystkich zainteresowanych stron.

Bardzo cenię tą serię. Mama mi bardzo wciskała te książki, ponieważ pani Chmielewska jest jej ulubioną autorką. Wcisnęła skutecznie, a mnie się podobało. Polecam!

Niesamowite, ciekawe przygody Pawełka i Janeczki główną rolę odgrywa w książce pies Chaber.Razem ruszają młodzi pogromcy przestępczości rozpoczynają walkę ze złodziejami samochodów.
Chmielewska bardzo fajnie napisała swój kryminał w stylu lekkim,przyjemnym.
Przyjemna, miła to książka mojej ulubionej autorki piszącej kryminały.
Super naprawdę się czytało, miłe chwile spędziłam z bohaterami książki!!!!

książek: 2020
Renax | 2014-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2014

Kolejna książka z cyklu o Pawełku i Janeczce zapewnia ciekawe przygody, spotkania z przestępcami i policją, wyczyny psa Chabra oraz naszego rodzeństwa i ich przyjaciół. Świetnie się bawiłam, choć nastolatką już dawno nie jestem. Niestety, zdaje się, że była to ostatnia książka o naszych bohaterach?

PABLOPAN | 2012-05-17

Ogromny sentyment, przepiękne wspomnienia - seria o Janeczce i Pawełku jest kultowa!

Degamisz | 2014-04-14

Moim zdaniem najsłabsza część z przygodami Pawełka i Janeczki, aczkolwiek czyta się przyjemnie.

Joanna Chmielewska zadziwiła mnie swoją książką "Wszyeli Wypadek".

Lektura była tak przyjemna, że zanim się obejrzałem, to całą już przeczytałem.
Lekkość pisania autroki, ciekawi bohaterowie, lekko kryminalna akcja sprawiają, że książka nabiera rozpędu i aż chce się ją czytać.

Bardzo mi się również podobało podejście pisarki do charakterów dwójki głównych bohaterów-Janeczki oraz Pawełka. Trzeba przyznać, że ciekawszych dzieciaków nie można było wymyślić.

Serdecznie polecam przeczytać!

ira | 2012-02-19
Przeczytana: 1988 rok

Lubię serię z Pawełkiem i Janeczką oraz ich niesamowitym psem. Urocze przygodówki dla dzieci, prezentujące całkiem niedziecinne czasami poczucie humoru. :-)

mięta | 2011-01-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

Tym razem Pawełek z siostrą i przyjaciółmi oraz psem Chabrem pomagają pewnemu porucznikowi .

Cassie_Cath | 2013-09-03

'Wszelki wypadek' jest kolejną książką, którą przeczytałam autorstwa Joanny Chmielewskiej i chyba drugą, z udziałem Pawełka i Janeczki. Jest to rodzeństwo, które przy pomocy swojego nadzwyczaj uzdolnionego psa Chabra rozwiązuje różne zagadki. Zabierając się za książkę, zapomniałam, że w poprzedniej części z tym rodzeństwem nikt nie zginął, więc nastawiałam się na jakieś morderstwo. A tu niespodzianka, morderstwa żadnego nie było. Brat z siostrą postawili sobie za cel zlikwidowanie szajki złodziei samochodów. Jak się można spodziewać, dużą rolę w całej sprawie odgrywa ich cudowny pies, który jest inteligentniejszy od niejednego człowieka. Dzieciaki, aby rozwiązać sprawę, uciekają do niekonwencjonalnych metod, przy czym współpracują również z policją. Stróże prawa tak bardzo polegają na Pawle i Janeczce, że aż zdaje się to nierealne. Jednak jest metoda w tym szaleństwie - uczniowie podstawówki nie zwracają na siebie takiej uwagi jak policjanci, więc mogą zaglądać prawie...

Magdalena Iwan | 2011-04-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę słabsze zakończenie. Ale dobrze znów zobaczyć Janeczkę i Pawełka w akcji.