Rycerz spod ciemnej gwiazdy

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Był sobie raz na zawsze król (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Ill-Made Knight
corrum

Inne wydania

Król Artur, pod nieobecność Merlina, realizuje swój wielki plan założenia rycerskiego bractwa Rycerzy Okrągłego Stołu i z jego pomocą wprowadzenia pokoju w królestwie i na całym świecie. W zamku Camelot pojawiają się wspaniali rycerze, jednak wcale nie są tak bez skazy, jak by nam się wydawało. Kłotniom i swarom nie ma końca, a przodują w nich przede wszystkim synowie królowej Morgause oraz nieślubny syn Artura – Mordred. Na dworze pojawia się niezwyciężony sir Lancelot, a dzieje miłosnego trójkąta Artur – Ginewra – Lancelot przesądzą los wielu rycerskich żywotów. I los bractwa. Artur, w poszukiwaniu zajęcia dla swych rycerzy, wysyła ich z misją odnalezienia świętego Graala. Kto dostąpi zaszczytu jego odnalezienia? Spróbuje wielu, uda się nielicznym…

Sławek_82 | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Wszystkiemu są winne kobiety!! Z Ginewrą na czele!! Po przeczytaniu książki doszedłem do wniosku, że gdyby tak wszystkie księżniczki pozamykać w wieżach i poobcinać języki, to życie wielu wspaniałych rycerzy takich jak Lancelot było by o niebo lepsze. Przecież ten człowiek zatracił dla niej rozum, dosłownie i w przenośni. Mam wrażenie, że od czasów legend arturiańskich nic w stosunkach damsko męskich się nie zmieniło. Mimo całego zła wywołanego przez kobiety, od zerwania jabłka w raju po wynalezienie emancypacji, jak można je nie kochać? Niczym Lancelot ślepo biegniemy w ich kierunku, żonata czy wolna, każda będzie dobra jako dama mego serca :)
Jeżeli zachęciłem Cię tym żartobliwym tekstem do przeczytania 3 tomu serii o królu Arturze - to daj plusa :)
Książka posiada wiele innych pozytywnych aspektów literackich, jak nienaganny i wysublimowany język, czy też wciągająca fabuła.
Polecam szczególnie nowoczesnym Lancelotom, którzy świata poza swoją drugą połówką nie widzą ;)

Reichan | 2012-06-02
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2012
Przeczytana: 27 maja 2012

Po dwóch pierwszych tomach nie pałałam jakąś specjalną miłością do tego tytułu. Tom trzeci okazał się znacznie ciekawszy i bardziej dojrzały niż poprzednie tomy. Odnosi się wrażenie, że autor dojrzewa wraz z Wartem. Nadal uważam, że zbyt wiele tutaj "opowieści dziwnej treści", nawet jak na fantasy to autor zbyt sobie pofolgował i niektóre opowieści są trudne do przełknięcia. Mimo wszystko, po kolejny tom sięgam z większym optymizmem niż sięgałam do tego tomu.

Tym, którzy przebrnęli przez pierwsze dwa tomy, radzę się nie poddawać i sięgnąć po tom trzeci ten jest warty przeczytania i szkoda byłoby w tym momencie się poddawać.

Lynnka | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Ta część zdecydowanie wypada lepiej od pozostałych. Styl już bardziej upodabnia się do rycerskich eposów, niemniej nie brakuje w nim humorystycznych akcentów. Historia opowiedziana z punktu widzenia Lancelota, głównie opisuje przygody rycerzy okrągłego stołu poszukujących Gralla a także romans pomiędzy Guinewrą a Lancelotem.

Klakier | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Podobała mi się. Na pewno przeczytam następną część.

Paladyn | 2017-02-04
Aliath | 2016-12-26