Tysiąc dni w Toskanii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
A Thousand Days in Tuskany
978-83-08-04400-1
malinowy_rum

I znowu miłość od pierwszego wejrzenia! Do przepięknej starej willi San Casciano dei Bagni, wspaniałego toskańskiego pejzażu i lokalnej winnicy, miejscowych kulinariów i starego poczciwego sąsiada Barlozzo. Marlena i Fernando opuszczają Wenecję i osiadają w Toskanii. Odkrywają uroki prostego miejscowego życia, wtapiają się w społeczność, poznają miejscowe tradycje i zwyczaje. Liryczna, pełna ciepła opowieść wzbogacona przepisami z toskańskiej kuchni.

Miłośnicy książek Francis Mayes i Petera Mayle’a będą zachwyceni: są tu wszystkie krajobrazy, zapachy, smaki i kolory Italii widzianej oczyma cudzoziemki.

Cudowna,piękna,ciepła,wyciszająca.
Historia Marleny i Fernando o pięknej miłości młodych ludzi oni wyjeżdzają z Wenecji do przepięknej starej willi w Toskanii.
Urocze pejzaże,niesamowite widoki,pyszne dania.
Okładka przyciągnęła moją uwagę,zaskoczyła mnie bardzo,oczarowana i zachwycona jestem książką.
Pełna ciepła,uczuć,emocji powieść.

Katherina87 | 2017-07-01

Tom II. Życie pachnące rozmarynem.

Książka, która pobudza wyobraźnię i apetyt.

Marlena i Fernando, szczęśliwe małżeństwo, szukają swojego miejsca na ziemi.
Postanawiają zamieszkać w jednym z najpiękniejszych zakątków świata- Toskanii. Kiedy przekraczają próg wynajętego domu, nie przypuszczają, ile smaków, zapachów i aromatów odkryje przed nimi kraina wina i pieczonych kasztanów. Jeszcze nie wiedzą, jak smakuje chleb pieczony we własnym piecu, gdzie znajdują się najlepsze trufle i w czym tkwi czar wspólnego biesiadowania. Ale przede wszystkim nie spodziewają się, że w Toskanii odnajdą spokój, radość życia i skarb, który okaże się bezcenny: prawdziwych przyjaciół.

Ciepła, zabawna i inspirująca książka, dla marzycieli, podróżników, wielbicieli włoskich klimatów i miłośników pogodnych lektur. Idealna także dla czytelników pragnących poznać sekrety włoskiej kuchni, gdyż zawiera wiele przepisów. Ale przede wszystkim to książka dla tych, którzy wierzą lub chcieliby uwierzyć w...

Piotr | 2015-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Chyba tylko moje zauroczenie Toskanią i uwielbienie potraw i wina z tego regionu Włoch sprawiło, że przebrnąłem przez tę książkę.

bursztynowa | 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: styczeń 2010

Po tę książkę sięgnęłam w styczniu, gdy za oknami prószył śnieg tworząc kolejne zaspy, a słupek termometru wskazywał temperaturę dużo poniżej zera. Robiłam sobie cappuccino w ulubionej filiżance, zapalałam lampę, sadowiłam wygodnie w fotelu i przenosiłam się do pachnącej rozmarynem Toskanii. To były miłe chwile.

Autorka opowiada o codziennym życiu w San Casciano dei Bagni, toskańskiej miejscowości liczącej niewiele ponad tysiąc siedmiuset mieszkańców, w której zamieszkała wraz z mężem po opuszczeniu Wenecji. Opowiada z urokiem i pasją, nie zanudzając ani nie popadając przy tym w banał. Opowieści o przyrządzaniu regionalnych potraw, wspólnym jedzeniu z przyjaciółmi, uczestnictwie w winobraniu, zbieraniu oliwek, szukaniu trufli, pieczeniu kasztanów i wypieku chleba "przetykane" są życiowymi maksymami, jak ciasto rodzynkami.

Książką powinni być zachwyceni przede wszystkim miłośnicy Włoch i języka włoskiego. Znajdą w niej wiele zdań i wtrąceń po włosku, oczywiście z tłumaczeniem na...

sigomicamino | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2014, Podróże
Przeczytana: 25 marca 2014

Ciepła, kojąca, cudowna. Te trzy słowa mówią same za siebie.
Książka, przy której śmiałam się do łez i wzruszałam. A jedynym powodem, dla którego czytałam ją ponad trzy tygodnie(!) było mnóstwo cudownych opisów gotowania, pichcenia i delektowania się jedzeniem, co w połączeniu z moim ciągłym głodem spowodowanym dietą nie pozwalało mi jej czytać zbyt intensywnie...;)
Polecam gorąco!

Czyżyk | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Tym razem z naszymi bohaterami przeprowadzamy się do Toskanii, by ją poznawać wszystkimi zmysłami. Tu wreszcie odczuwam to, czego zabrakło mi w "Wenecji" - bardzo wyraźnie docierają do mnie zapachy pieczonego chleba, duszonej wieprzowiny czy kwiatów, warzyw i ziół smażonych w głębokim oleju.
Książkę czyta się powoli, bo nie ma dokąd się spieszyć. Każdy kolejny dzień w Toskanii przynosi coś nowego, choć rytm wciąż jest ten sam. Żyje się tu bowiem spokojnie, z odwiecznymi prawami natury - ludzie, zwierzęta i roślinność pozostają ze sobą w symbiozie.
Bohaterka wraz ze swym włoskim mężem próbują odnaleźć siebie w tej sielankowej scenerii, a ich przewodnikiem staje się Barlozzo - samotny tuziemiec, który z każdym dniem odkrywa przed nimi nowe obrazki codziennego życia Toskańczyków.
Jest to książka dla tych, "którzy zaliczyli już wszystkie standardowe wycieczki, a teraz chcieliby zanurzyć się w Italii, a nie po raz kolejny przemknąć przez nią".

ygerna | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zmęczyłam 120 stron i doszłam do wniosku, że książki wspomnieniowo - kulinarne zdecydowanie mi nie leżą - bo jak można non stop pisać o jedzeniu?

Eljot | 2018-03-25
Przeczytana: 12 marca 2018

Książka jest tak nudna jak flaki z olejem. Nie dotrwałam do końca. Po prostu porzuciłam ją po stu paru stronach. Ksiązka jak dla mnie nie ma zupełnie fabuły. Opowieść o nczym. Małżeństwo przeprowadza się do Toskani. I tyle. Trochę przepiów i opisów jedzenia, które po prostu nudzą. Jeżeli ktoś lubi się umęczać, to proszę bardzo. Ale ja nie należę do Opus Dei...

izuń | 2011-08-25

Sposób napisania książki aż krzyczy... Ale historie tam zawarte i przepisy kreują obraz uwielbianej przeze mnie Toskanii, Włoch i tamtego klimatu. Aż robię się głodna jak to czytam!

Marianna | 2017-05-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Lubię takie książki. Ta urzekła mnie. Okładka również. Polecam.