Tischner

2001-01-01
2001-01-01
83-240-0057-7
biografia

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Znak nr 826 / 2024 Monika Bobako, Wojciech Bonowicz, Sylwia Czubkowska, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Jonathan Haidt, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Katarzyna Kubisiowska, Jakub Majmurek, Małgorzata Nocuń, Eligiusz Piotrowski, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Bartosz Sadulski, Eric Schmidt, Nuria Selva Fernandez, Agata Sikora, Anna Świrszczyńska, Ola Szmida
Znak nr 826 / ... Monika Bobako, Wojc...
Okładka książki Znak nr 817 (6 / 2023) Justyna Bargielska, Maciej Bobula, Wojciech Bonowicz, Iwona Boruszkowska, Barbara Brzezicka, Diana Dąbrowska, Bartłomiej Dobroczyński, Olga Gitkiewicz, Maria Karpińska, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Kuba Mikurda, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Paweł Śpiewak, Władysław Stróżewski, Karolina Sulej, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Aleksandra Zielińska, Sławomir Jacek Żurek, bell hooks
Znak nr 817 (6... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Znak nr 813 (02/2023) Wojciech Bonowicz, Michał Choiński, Anna Cieplak, Diana Dąbrowska, Emilia Dłużewska, Joanna Erbel, Olga Gitkiewicz, Ewa Habrat-Pragłowska, Urszula Kozioł, Dominika Kozłowska, Katarzyna Łoza, Marek Maraszek, Piotr Oczko, Eligiusz Piotrowski, Janusz Poniewierski, Błażej Popławski, Karolina Rychter, Filip Springer, Ewa Woydyłło, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Bogdan de Barbaro
Znak nr 813 (0... Wojciech Bonowicz, ...

Liczne fakty z życia tytułowego bohatera zostały przedstawione w sposób sprzyjający zapamiętaniu. Sukcesy Księdza Profesora i codzienne zmagania z otoczeniem osadzone są w realiach historycznych i politycznych.
Liczne fotografie i wybrane fragmenty pism/wykładów ks. Józefa Tischnera dodatkowo podnoszą wartość biografii.

Wspaniała książka. Trudno przestać czytać.
Ciekawi mnie jej rozbudowana wersja. Zobaczymy. Nie zapomnę tylko rozmowy z kolegą, który kilkanaście lat temu, właśnie po jej lekturze miał zamiar poświęcić filozofii co najmniej 4 godziny dziennie jak ks. Tischner. Jest to postać nie do podrobienia, której myśli potrafią kopnąć w zasiedziałe myślenie.

Wspaniała książka. Trudno przestać czytać.

Wiele pracy autor włożył w tą książkę. Bardzo dobrze napisana, niczego w niej nie brak i bardzo dobrze przybliża sylwetkę ks. Tischnera. Zwykłego, skromnego księdza, który zawsze był blisko ludzi. Wiele osób zna tę postać tylko z serialu telewizyjnego "7 grzechów głównych po góralsku", a nie zna historii Solidarności. Ja tak jak ksiądz Tischner uwielbiam Tetmajera, a szczególnie "Na skalnym Podhalu"

Wojciech Bonowicz znał osobiście Księdza Profesora i tego mu zazdroszczę.
To wartościowa książka, która ukazuje nam Józefa Tischnera takim, jakim postrzegali Go inni. To nie tylko biografia, ale też i próba przybliżenia tych myśli i rozważań Księdza Profesora, które mogły gdzieś umknąć w trakcie czytania Jego dzieł.
Wojciech Bonowicz pisze pięknym językiem, którego dziś mi na co dzień tak bardzo brakuje.
Książkę czyta się jak gawędę o Kimś kochanym, bliskim, o Mistrzu, który nie pragnął tego, by nim być, który nie pragnął zaszczytów. Z książki Bonowicza wyłania się także dyskretny Przyjaciel ludzi, który pomaga im uporać się z własną wiarą. Ale i człowiek o ogromnej pogodzie ducha i niewiarygodnym spokoju, który w praktyce pokazuje, co daje człowiekowi wolność. Może dlatego Ksiądz Tischner był przyjacielem Jana Pawła II.

Wojciech Bonowicz znał osobiście Księdza Profesora i tego mu zazdroszczę.
Wojciech Bonowicz pisze pięknym językiem, którego dziś...

Biografia Ks. Tischnera napisana przez Wojciecha Bonowicza perfekcyjnie. Brak zadęcia, pokazany człowiek ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim mocą. Dla tych czytelników, którzy czytali już inne książki o ks. Tischnerze jest to dopełnienie lektury.
Można cytować wiele zdań ,zwrotów z tej książki. Gorąco polecam.

Można cytować wiele zdań ,zwrotów z tej książki. Gorąco polecam.

Zawsze, gdy do niej wracam, odkrywam po raz kolejny, za co pokochałam Tischnera.

Książka , którą mogę czytać nieskończenie wiele razy. Piękna opowieść o mądrym i dobrym człowieku. Przywraca wiarę w dobrych księży. Ja , człowiek małej wiary, pokochałam tego księdza i jego filozofię od pierwszej strony

Nie tego się spodziewałam, ale widać jaki ogrom pracy został włożony w zebranie i opracowanie biografii Księdza Tischnera.

Nie znałam wcześniej Tischnera. Ta książka pozwoliła mi dowiedzieć się kim był ten polski ksiądz filozof.

Wcześniej ks. Tischner kojarzył mi się tylko z górami - po lekturze tej książki poznałam ks. Tischnera-wielkiego intelektualistę

• Biografie
  • L. polska