Tischner

Wydawnictwo: Znak
83-240-0057-7
biografia
Snoopy

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera, a zarazem dzieło w prawdziwie tischnerowskim duchu. Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego uczonego, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera.

Książka powstawała przy wielkiej życzliwości i pomocy ze strony Rodziny Księdza Profesora. Autor dopuszczony został do rodzinnego archiwum - stąd w książce mnogość znakomitych, nieznanych fotografii - a zarazem nie szczędzono mu czasu i uwagi, gdy trzeba było odtworzyć i zweryfikować rozmaite fakty z przeszłości. Ów trud poszukiwania, odkurzania pamięci, zarówno ze strony autora, jak i wspierających go przyjaciół i świadków życia księdza Tischnera, sprawia, że książka Bonowicza tętni życiem, a pasja poszukiwacza udziela się czytelnikowi.

Ania | 2016-11-15

Bardzo wciągająca , choć momentami bardzo trudna pozycja. Można się jednak z niej wiele dowiedzieć. Przede wszystkim jednak o wielkich i ważnych postaciach historii współczesnej . Co ważne książka ta nie jest pisana bardzo trudnym językiem Wręcz przeciwnie co sprawia ,że sięga siępo nią z prawdziwą przyjemnością, choć niekiedy opisuje zdarzenia mrożące krew wżyłach i to nie tyko tym którzy byli ich światkami.

MariaF | 2014-01-05
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Biografia Ks. Tischnera napisana przez Wojciecha Bonowicza perfekcyjnie. Brak zadęcia, pokazany człowiek ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim mocą. Dla tych czytelników, którzy czytali już inne książki o ks. Tischnerze jest to dopełnienie lektury.
Można cytować wiele zdań ,zwrotów z tej książki. Gorąco polecam.

25ben | 2016-08-24

Książka , którą mogę czytać nieskończenie wiele razy. Piękna opowieść o mądrym i dobrym człowieku. Przywraca wiarę w dobrych księży. Ja , człowiek małej wiary, pokochałam tego księdza i jego filozofię od pierwszej strony

Kasia | 2012-05-13
Przeczytana: 2010 rok

Zawsze, gdy do niej wracam, odkrywam po raz kolejny, za co pokochałam Tischnera.

GagoSLAW | 2017-05-14
Przeczytana: 08 czerwca 2017