Dary Anioła 2. Miasto popiołów.

Okładka książki Dary Anioła 2. Miasto popiołów.
Okładka książki Dary Anioła 2. Miasto popiołów.
Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 2) inne
inne
Dary Anioła (tom 2)
City of Ashes
Mag
2009-01-01
978-83-7480-135-5

Drugi tom serii „Dary Anioła”.
Dalej mamy przedstawione losy Clary, która jest główna bohaterką. Autorka skupia się tu na przedstawieniu zmieniającej się relacji pomiędzy Clary, a resztą Nefilim. Bohaterowie zaczynaja dorastać co można zauważyć po ich zmiennych zachowaniach. Clary oczywiście cały czas najpierw działa, a dopiero później myśli. Jednak zaczyna zdawać sobie sprawę ze swojej siły i umiejętności. Jace pod swoją maską ironii i arogancji kryje swoje pragnienie o byciu kochanym i akceptowanym. Pojawiają się nowe wątki i nowe postacie, które dostarczą czytelnikowi kolejnych wrażeń.
Tajemnicze Clave zaczyna odsłaniać swoje skrywane tajemnice. Nieczysta gra i intrygi na skalę międzynarodową sprawiają, że czytelnika przestaje dziwić fakt, że wszystkim tak zależy na tym, by o zaistniałych zdarzeniach informować organizację jak najpóźniej, albo nawet i wcale nie informować

Drugi tom serii „Dary Anioła”.

IG:ksiazki_wloczykija
Akcja rozpoczyna się od momentu, w którym zakończyła się poprzednia część. Clary wciąż stara się zrozumieć swoje miejsce w świecie Nocnych Łowców i znaleźć lekarstwo na swoją matkę, która pozostaje w śpiączce. Jednak nowe zagrożenia i tajemnice wydają się pojawiać na każdym kroku. W miarę jak fabuła się rozwija, Clary i jej przyjaciele muszą stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym mrocznym i potężnemu Wampirowi, Radzie oraz przeciwnościom miłości między Clary a Jace'em.

Podobnie jak w pierwszej części, świat stworzony przez autorkę jest bogaty, pełen szczegółów i zaskakujących pomysłów. Wciąż eksploruje on różnorodne aspekty mitologii i tradycji, łącząc je w unikalny i fascynujący sposób. Świat ten jest równie ważny i interesujący co postacie, tworząc spójną i przekonującą całość.

Postacie w "Mieście Popiołów" nadal pozostają jednym z największych atutów serii. Clary to silna i zdeterminowana bohaterka, która rozwija się i uczy na swoich błędach. Jej związek z Jace'em jest skomplikowany i namiętny, a także pełen napięć, co dodaje powieści dodatkowej głębi emocjonalnej. Inne postacie, takie jak Simon, Izzy, Alec czy Magnus Bane, również są dobrze rozwinięte i pełne charakteru.

Książka jest pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych rozwiązań. Akcja jest szybka i porywająca, trzymając czytelnika w napięciu przez cały czas. Elementy magii, walki i polityki między różnymi grupami nadnaturalnych istot dodają dodatkowego smaczku fabule.

Jednym z ważnych tematów poruszanych w książce jest zrozumienie tożsamości i akceptacja siebie. Bohaterowie muszą stawić czoła swoim demonom przeszłości, zaakceptować swoje różnice i wyzwać konwencje społeczeństwa Nocnych Łowców. Ta tematyka sprawia, że książka jest nie tylko opowieścią o nadprzyrodzonych istotach, ale także o ludzkich uczuciach.

To książka, która dostarcza jeszcze więcej emocji, intryg i akcji. Cassandra Clare wciąż zachowuje swoje umiejętności tworzenia fascynującego świata i głębokich postaci. Ta seria jest doskonałą rozrywką dla miłośników literatury fantasy, a "Miasto Popiołów" utrzymuje poziom jakości i oczekiwania czytelników na kolejne części.

IG:ksiazki_wloczykija

Wciągająca jak pierwszy tom, chcę wiedzieć więcej w kolejnym

Wciągająca jak pierwszy tom, chcę wiedzieć więcej w kolejnym

Akcja się rozkręca, główna bohaterka doprowadza mnie do szału, ale na szczęście pozostali bohaterowie pozostają niezmiennie interesujący. Książka wciąga, trudno się od niej oderwać.

Przez ten tytuł zarwałam noc i połowę dnia. Chłonęłam treść niczym wygłodniałe zwierze ;D

Nie powiem Ci, ile nocy przesiedziałam, czytając "Dary Anioła - Miasto Popiołów" Cassandry Clare. Ta książka to po prostu strzał w dziesiątkę dla miłośników fantasy.

Początkowo byłam podekscytowana światem, który autorka stworzyła. Clary Fray wiedziała, że jej życie już nigdy nie będzie normalne, ale nawet ona pewnie nie przypuszczała, że zostanie wciągnięta w taką burzę nadprzyrodzonych zdarzeń. I właśnie to nadprzyrodzone tło sprawia, że ta książka jest tak hipnotyzująca. Zabójcze demony, wilkołaki, wampiry, wróżki - wszystkie te istoty są tak realistycznie przedstawione, że łatwo było mi uwierzyć, że istnieją naprawdę.

Język, który autorka użyła, był prosty i przystępny, co pozwoliło mi przelecieć przez tę książkę w zawrotnym tempie. Czułam się, jakbym oglądała film, a nie czytała książkę, co sprawiło, że lektura była jeszcze bardziej przyjemna.

Ale teraz mały minus - główna bohaterka, czyli Clary. Nie wiem, może to tylko moje odczucie, ale czasami miałam ochotę nią potrząsnąć, aby się opamiętała. Naprawdę, bywała irytująca.

Podsumowując, "Miasto Popiołów" to naprawdę wciągająca lektura. Jeśli lubisz akcję, magię i światy pełne fantastycznych istot, to na pewno Ci się spodoba.

Równie wciągająca kontynuacja. Namnażają się tajemnice przeszłości, bohaterowie próbujący odkryć swoje miejsce i relacje, które z każdą chwilą mogą obrócić się do góry nogami. Na pewno w najbliższym czasie sięgnę po trzeci tom, bo tak naprawdę wszystko się dopiero zaczyna i wychodzi na jaw.

Gorsza niż pierwsza część, która i tak nie była wybitna. Postacie są bardzo płaskie, jednowymiarowe. I wątek rodzeństwa też wybitnie do mnie nie przemawia.

Bardzo się zawiodłam. Miałam wrażenie, że czytam non stop o tym samym (trójkąt miłosny). Książka była bardzo przewidywalna (intryga, kolejne wydarzenia, antagonista). I jak w poprzedniej co i rusz się coś działo tak tu dla mnie był zastój. Mam wrażenie, że w poprzedniej ujawniona za wiele dlatego tutaj nie ma już tej tajemnicy do odkrycia .

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Na pewno nie ma w niej nudy, cały czas zawrotna akcja. Z rozdziału na rozdział chcemy dowiedzieć się jeszcze więcej. Krwawe potyczki i starcia Nocnych Łowców z demonami które, są genialnie opisane aż ciężko się oderwać.
Jestem zafascynowana runami które są opisane w książce, każdy znak jest odrębnie opisany i do czego innego służy.
Opisy i nazwy demonów również są warte uwagi. Kto lubi fantastykę gdzie przeplata się miłość, czasami humor jak i akcja która jest nie przewidywalna to jak najbardziej warta polecenia i zapisania na swoją listę Mogę śmiało napisać że jest to seria warta uwagi. Chyba najbardziej która mnie wciągnęła od jakiegoś czasu.
Opisy i nazwy demonów również są warte uwagi. Kto lubi fantastykę gdzie przeplata się miłość, czasami humor jak i akcja która jest nie przewidywalna to jak najbardziej warta polecenia i zapisania na swoją listę bo co następny tom to jeszcze bardziej wciąga 🙂.

Jestem zafascynowana runami które są opisane w...