Chances
ade

"Szanse" to trzymająca w napięciu opowieść o losach Gina Santangelo, Carrie Berkely, a także wielu ich znajomych i przyjaciół. Miejsce akcji to Nowy Jork i jego ulice, burdele, nielegalne bary w czasie prohibicji, mafia, półświatek, nędza Harlemu, sutenerzy, prostytutki, brudne pieniądze, a w tym piękna dziewczyna deprawowana przez świat wielkiego biznesu. Brutalne sceny, żywy dosadny język, osobliwy humor, to walory tego światowego bestselleru.

Beata | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Świetna! Powieść sensacyjno-obyczajowa z dużą ilością seksu. Saga rodzinna uroczego i seksownego gangstera Gino Santangelo. Czyta się świetnie. Akcja prowadzona wielopłaszczyznowo. Gino przewodzi interesom mafijnym od czasów prohibicji i życie ma niezwykle barwne. Powieść napisana interesująco. Niezwykle wciąga. Stanowi pierwszy tom cyklu o rodzinie Sanangelo.

Marlena | 2014-06-01
Przeczytana: 14 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza powieść z cyklu o rodzinie Santangelo. Nowy Jork, pierwsza połowa XX wieku, rok 1909, Gino Santangelo przybywa wraz z rodzicami z Włoch do Stanów. Żyjąc w biedzie i niemogący znaleźć pracy, odnajduje łatwiejszą drogę do pieniędzy. Seks, przemoc i handel alkoholem w czasach prohibicji – to najkrótsze drogi do bogactwa. Brutalne życie, świat, w którym liczą się tylko pieniądze. Wystarczy tylko nie mieć skrupułów. Gino zaczyna drogę na szczyt w gangsterskim świecie od drobnej przestępczości, by później stać się jednym z najpotężniejszych i najbardziej szanowanych panów półświatka. Ścigany przez Urząd Podatkowy wyjeżdża z kraju a interesy przejmuje jego córka Lucky. Po latach powraca, by znów przejąć kontrolę. Jednak córka, przyzwyczaiła się już do władzy i zrobi wszystko, by dalej samodzielnie kierować biznesem ojca.
Carrie Berkley, będąc jeszcze dzieckiem pracowała, jako służąca by pomóc rodzinie. Do czasu, gdy została zmuszana do prostytucji przez swojego sadystycznego...

Mey-Mey | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Klimat rodem z "Ojca chrzestnego", z tą różnicą, że więcej tu wulgarnego języka, prostytucji i o wiele gorzej napisana, ale mimo wszystko czyta się wyjątkowo dobrze, nie można się oderwać.

Książka, którą przeczytałam przypadkiem była strzałem w dziesiątkę! Polecam.

Marta Łuczak | 2013-09-14

Wciągająca i podniecająca ! Pierwsza część cyklu książek opowiadających historię jakże ciekawej rodziny Santangelo . Pełno w niej sexu i brutalności , ale taki właśnie jest świat w jakim poruszają się główni bohaterowie.
Jackie Collins poprowadzi nas przez ciemne uliczki, brudne speluny i bary, aż do świata przepychu , pieniędzy i władzy. Jak dla mnie obraz absolutny . Wracam do tej książki raz na jakiś czas i z takim samym zapałem śledzę drogę Gina i Lucky do sukcesu. Polecam !

Marika | 2012-11-05

Czytałam ją dawno;) jakoś pod koniec gimnazjum... Była to pierwsza książka o takiej dosadnej i brutalnej tematyce [była dla mnie wstrząsająca;) stała się hitem u mnie w szkole;) Kiedy ją czytałyśmy z koleżankami czułyśmy się takie dorosłe;)].

Życie na ulicy w brudnym wielkim mieście, przestępstwa i seks dużo seksu... Problemy dzieci , młodzieży (oni byli przecież w moim wieku kiedy zaczynały się ich przygody!!!) która musi wcześnie dorosnąć i sama walczyć o swój byt, niestety w dość brutalny sposób.

Wspaniała książka niedawno do niej wróciłam i zwróciłam uwagę na rzeczy o których wcześniej bym nie pomyślała;)
Tak czy inaczej budzi we mnie wielki sentyment i nie mogę inaczej jej zapunktować;)

Patrycja Leszczyńska | 2012-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Po za tym, że książka to sam seks, to nawet dobrze się ją czyta. Ukazuje życie, w którym najważniejsze są seks i pieniądze. Nie podobało mi się tylko to, że kobieta w tej książce ukazywana jest jako bezmózgi przedmiot, nadający się tylko do dawania przyjemności.

Dolores | 2012-04-08

Z tego co przeczytałam, oceniacie książkę na niezbyt dobrą i to mnie właśnie trochę zmartwiło. Być może mam odmienny gust, ale po prostu nie mogę ot tak przeboleć Waszych opinii.
Pozwolę sobie zacytować:
"Nie podobało mi się tylko to, że kobieta w tej książce ukazywana jest jako bezmózgi przedmiot, nadający się tylko do dawania przyjemności."
A czego się panienko spodziewałaś? Już cytat z pierwszej strony trąbi o czym to jest: " Ten świat należy do mężczyzn i tak też został zaprojektowany"... Poza tym, gdybyś przeczytała kolejne części, albo przynajmniej skończyłabyś "Szanse", to z całą pewnością zmieniłabyś swoje zdanie. Otóż pod koniec książki wszystkie interesy przejmuje Lucky. I właśnie pokazana jest jako kobieta niezależna, silna po prostu wyzwolona. A w książce "Lucky" to już całkiem autorka pięknie pokazała jak instrumentalnie traktowani są mężczyźni. Role się bardzo ładnie odwróciły.

Mi się ona bardzo podobała. Po pierwsze życie naszego Gina pokazane jest bez zbędnego...

anaszko | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Tak wciągającej i genialnie napisanej książki dawno nie czytałam!

Historia rodziny Santangelo to opowieść o seksie, pieniądzach i gangsterce, ale i o wielkiej przyjaźni i miłości. Od pierwszych zdań Jackie Collins intryguje i porażą swoim kunsztem pisarskim!

Z początku lektury tej cegły (książka ma prawie 900 stron) nie byłam przekonana, czy to rzeczywiście moje klimaty, ale w mgnieniu oka to wrażenie minęło. Zakochałam się w "Szansach"!.

Powieść składa się z trzech części, które toczą się między 1921 a 1977 rokiem. Fajnym pomysłem jest to, że książka nie traktuje o poaru dniach czy latach, ale jest przekrojem prawie całego życia Gino, Lucky, Carrie i innych postaci. Genialny podział poszczególnych historii i konstrukcja postaci - po prostu mistrzostwo.

Wielkie ukłony dla tłumaczy, gdyż przekład z oryginału jest naprawdę dobry.

Powieść czyta się szybko, mimo jej dosyć sporych rozmiarów i bardzo szybko czytelnik zżywa się z głównymi bohaterami. Aż szkoda było mi kończyć...

Dawid | 2013-05-12
Przeczytana: 20 lipca 2014

Dobra książka, dobrze napisana, ciekawa fabuła. Przeplatana teraźniejszość z przeszłością,

Kamila | 2010-11-01
Przeczytana: 10 października 2010

seks, seks, seks i... ah tak, seks. niezbyt ambitna, ale im dalej się zabrnie tym bardziej wciąga. świat gangsterów i prostytucji opisany bez 'owijania w bawełnę'. dla tych, którzy nie będą zgorszeni, lekka lektura na nudne wieczory (: