Lucky

Tłumaczenie: Wojciech Młynarz
Cykl: Lucky Santangelo (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Lucky
lucky collins jackie
ade

Inne wydania

Zakochać się, to tak jakby wpaść pod olbrzymią ciężarówkę, ale nie odnieść śmiertelnych obrażeń. To tak jakbyś czuł, że boli Cię brzuch, przez chwilę mocno, za chwilę znowu mniej. Jesteś piekielnie głodny, ale nie mozesz niczego zjeść. Jest Ci gorąco, potem zimno, chodzisz napalony, przepełnia Cię nadzieja i entuzjazm, za chwilę leżysz powalony przez ogarniającą Cię depresję. Nie możesz...

Nie możesz pozbyć się uśmiechu, kochasz życie namiętnie i do szleństwa, czujesz się dziesięć lat młodszy.
Miłość przychodzi bez ostrzeżeń. Wpadasz w nią gwałtownie, jak gdybyś został zepchnięty z trampoliny. Nie ma czasu myśleć o tym co się stało. To coś nieuniknionego. Sytuacja, której nie da się kontrolować. Dziki, zatrzymujący dech w piersiach pęd wagoników, których nic nie jest w stanie wysadzić z szyn.

Marlena | 2014-06-04
Przeczytana: 18 maja 2014

Wielu czytelników twierdzi, że w tej książce jest zbyt wiele scen erotycznych a niektóre dialogi są za bardzo wulgarne. Ale autorką jest Jackie Collins, taki ma styl i takie są jej książki. Zresztą przeważnie na okładkach jest o tym mowa. Nie rozumiem, dlaczego te pretensje, jeżeli kogoś to drażni niech nie sięga po książki tej autorki. W książce mamy; prostytutki, gangsterów, cwanych polityków, alkohol i narkotyki pisanie o takich rzeczach pięknym językiem byłoby chyba nudne i mało realistyczne. Po książkę sięgnęłam drugi raz po około 20 latach i wciąż jestem nią zachwycona! Na pewno nie jest to typowa sexy - tandetna powieść. Druga część wspaniałej historii Lucky Santangelo. Czytamy o skromnych początkach tej rodziny i wraz z nią idziemy przez całe ich życie. Bardzo wciągająca i ciężko się od niej oderwać. Pozwala wczuć się w sytuacje i przeżywać je wraz z bohaterami. Ciszę się z nimi, płacze z nimi, boję się o nich i wraz z nimi walczę z ich wrogami.
Mam niedosyt i muszę...

Nina | 2014-05-28
Przeczytana: lipiec 2012

Czytałam ją dwa razy, fabuła opowiedziana w sposób lekki, czasem zabawny. Nie przepadam za tego typu tematyką, jednak postać tytułowej bohaterki, jej sposób myślenia czy podejście do życia są warte poznania.

Ewa | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Przeczytałam drugą część "jednym tchem", ponieważ kolejne losy Lucky wciągnęły mnie. Niestety tak jak w pierwszej części kilkakrotnie miałam ochotę odłożyć książkę ze względu na ordynarne słownictwo i ordynarnie opisany seks. Na szczęście fabuła książki i kolejne losy bohaterki oraz jej najbliższych zrekompensowały mi dość patologiczne słownictwo. Dzielna Lucky, mimo, że widziana jako córka gangstera jest bardzo mądrą i ambitną kobietą, której na przeszkodzie realizacji swoich marzeń nie może stanąć nikt i nic. Twarda, bezlitosna bogata kobieta potrafi być również bardzo kochającą matką i uczuciową istotą. Polecam książkę, mimo że ostrzegam przed dość chamsko występującymi w niej określeniami części ciała i czynności.

Ewa | 2012-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Fabuła książki dość ciekawa, chociaż umieszczona w całkowicie innych realiach życia jak w Polsce - kasyna gier, obrzydliwie bogaci ludzie, wielka sława i puste, przepełnione jedynie seksem, życie milionerów i gangsterów. Tytułowa Lucky, jest osobą bardzo kontrowersyjną, ale i bardzo ciekawą. Niestety dużym minusem książki jest ordynarne, wręcz patologiczne słownictwo, które (nie ukrywam) trochę mi przeszkadzało podczas zagłębiania się w lekturę. Nie przeszkodziło mi to jednak w sięgnięciu po drugą część tej książki "Lucky 2", ponieważ losy tytułowej bohaterki oraz losy innych osób związanych bezpośrednio lub pośrednio z nią, również zaintrygowały mnie.

Magdalena Faszcza | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2009

Rewelacyjna seria z Lucky Santangelo,ale trzeba zacząć od książki "Szanse"

Jessica | 2015-05-02
Na półkach: Od mamy, Posiadam, Przeczytane

Grubas, ale czyta się ekspresowo. Bardzo wciągająca, lekko napisana - idealna na urlop.

Jaga | 2014-11-23

Uwielbiam książki Jackie Collins. Kiedyś czytałam je wręcz obsesyjnie.

Gabi145 | 2012-04-10

Nie tak dobrze jak szanse, ale jednak to ciąg dalszy przygód.

snoggy | 2011-08-15

Dobrze opowiedziana historia z pieprzykiem.

Aneta | 2016-11-16
Przeczytana: 23 listopada 2016