Rzeka błękitnego ognia

Cykl: Inny Świat (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
River of blue fire
8371208332

Drugi po Mieście Złocistego Cienia tom tetralogii Inny Świat sprawi przyjemność miłośnikom różnych gatunków literackich science fiction, fantasy, powieści sensacyjnej, baśni... a także pasjonatom komputerów, Internetu i rzeczywistości wirtualnej. Bohaterowie wędrują po labiryncie światów wirtualnych, próbując poznać zasady ich funkcjonowania, a także poznać cel działalności Bractwa Graala. Krok w krok za nimi podążają ich wrogowie. Tymczasem Inny Świat rozwija się niemal samoistnie i nawet jego twórcy zaczynają tracić nad nim kontrolę. System żyje według własnych reguł, więzi i zabija użytkowników. Czy przyjaciele odkryją, że wśród nich czai się zdrajca? Czy odszukają klucz do zagadki Innego Świata...?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

CorvusCorax | 2017-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Drugi tom monumentalnego oraz epickiego cyklu Williama kompleksowo oraz spójnie kontynuuje treści i wartości fabuły zainicjowanej w poprzednim tomie. Część z wątków odkrywa swoje tajemnice rzucając trochę więcej światła na wizję świata powieści oraz osobowości postaci ledwie naszkicowanych w pierwszym tomie. Pojawiając się przy tym nowe elementy fabularne wraz ze świeżymi bohaterami, które autor umiejętnie wplata w strukturę powieści interesująco rozwijając jej fabułę. Krótko mówiąc mamy do czynienia ze smakowitą literacko porcją fantastyczno-naukowego smakołyku.

Temptation | 2018-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Pierwszy tom całkiem mi się podobał, po przeczytaniu drugiego mam lekki przesyt i nieco mieszane uczucia.
Owszem, doceniam rozmach i pomysłowość autora, ale chwilami musiałam trochę zmuszać się do czytania. Chciałabym wiedzieć co będzie dalej, nadal naprawdę ciekawi mnie jak rozwinie się ta historia, ale chyba nie mam tyle cierpliwości, moim zdaniem autor zbyt mocno się rozdrabnia. Może po prostu cały ten świat, gigantyczne owady, ludzie jaskiniowi, Indianie itp. itd., bardziej zafascynowałby młodszego czytelnika. Zastanawiam się nad przeskoczeniem trzeciego tomu i przeczytaniu jego streszczenia w tomie czwartym.

Horazon | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Książka sprawia wrażenie nieco nierównej - z początku cięgnie się niemiłosiernie, żeby gdzieś w okolicy połowy rozpędzić się i wprowadzić dużo akcji. Wszystkie pojawiające się wątki są bardzo ciekawe poza głównym (i najobszerniejszym) dotyczącym !Xabbu i Martine których ja osobiście nie umiem polubić jako bohaterów.

Dezyderiusz | 2018-01-17
Vegeta8422 | 2017-12-17