Poezje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja, Rosja, akmeizm
poezja
Mateusz

Zbiór wierszy jednej z najsłynniejszych poetek rosyjskich.

Tina | 2015-01-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Tomik wydany w dwóch językach: po rosyjsku i po polsku. Czytając poszczególne wiersze można porównać obie wersje. Przyznam szczerze, że jeden z moich ulubionych wierszy ,"Czwarta" ,brzmi cudownie po polsku, jednak dopiero kiedy przeczytałam go w oryginale, poczułam że naprawde poznałam jego treść. Achmatowa to prawdziwy geniusz poezji, wspaniała kobieta, jedna z najznamienitszych autorek XX stulecia. Dla mnie świętość!

Kasztan | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Россия
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Trafiło mi się wydanie dwujęzyczne (WL Kraków, 1981) i dzięki temu zobaczyłam, jak mało wspólnego potrafi mieć przekład wiersza z oryginałem. Z polskich tłumaczeń czytelnik nie pozna Achmatowej, dowie się tylko o czym pisała. Przekłady Gieysztor, Pollaka i innych mają oczywiście swoją własną wartość artystyczną, ale niekedy znacznie odbiegają od pierwowzoru, czuć, że to nie to...

Ensui-Szyszka | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Dla mnie to wiersze o wszystkim i o niczym. Nie mogłam się na żadnym skupić, nic nie przykuło mojej uwagi. Jak już odnalazłam ciekawy wątek, to użyte słowa były jakieś nijakie. Może to różnice w kulturze albo złe tłumaczenia, nie wiem.

GabrielL Kamiński | 2010-11-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 maja 1977

Mam wszystkie rzeczy Achmatowej w swojej biblioteczce...Osobista konfersyjna poezja, oparta o bardzo głębokie przeżycia duchowe

Mona | 2016-08-20
Hamsun | 2016-03-15