Amazon.com. Historia przedsiębiorstwa, które stworzyło nowy model biznesu

Wydawnictwo: KE Liber
Amazon.com
83-88170-20-1
przedsiębiorstwa, nowy, model, biznes
biznes, finanse
alga

Robert Spector opowiada historię powstania i funkcjonowanie Amazon. com. W książce przedstawiono nieznane fakty, rozmowy z pierwszymi pracownikami firmy, konkurentami, dyrektorami wydawnictw, analitykami papierów wartościowych, znanymi przedsiębiorcami. Bardzo ważną częścią tej historii jest omówienie wprowadzonych przez firmę innowacji, stosowanych przez nią technik handlowych, strategii firmy i jej przyszłości.

Goldie | 2016-04-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Książka opisuje dwa aspekty - jest zarówno klasyczną biografią Jeffa Bezosa, jak również pokazuje rozwój firmy Amazon.com. Autor zebrał naprawdę całą masę informacji, włącznie z cytatami rozmów sprzed ponad trzydziestu lat, ale w bibliografii podaje również długą listę dokumentów, z których korzystał. Książka nie jest specjalnie zajmująco napisana, nie wciąga w historię, może po trosze dlatego, że znamy jej koniec ;). Jednakże zawiera bardzo dużo szczegółowych i interesujących faktów z powstania i ścieżki rozwoju tej firmy. Należy jednak pamiętać, iż została wydana w Polsce w 2000 roku, a napisana jeszcze wcześniej, więc najnowszych wiadomości tutaj nie znajdziemy.

primoultimo | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Polecam: ciekawa, wciągająca. Opis powstania i działalności firmy amazon, a także jej herszta: Jeffa B.

monia8802 | 2017-01-06
Robert | 2016-12-15