Wiadomość od taty. Terapeutyczne opowiadania o utracie i rozstaniach.

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Jedność
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ein Funkspruch von Papa : therapeutische Geschichten zu Trennung und Verlust
83-7224-482-0
okruszek

Sytuacje rozstań innego rodzaju - śmierć bliskiej osoby, a także utrata przyjaciela albo ukochanego zwierzątka, przeprowadzka itp. - związane są dla dzieci z ogromnymi obciążeniami. W tych kryzysowych momentach potrzebują one naszego szczególnego wsparcia. Jeśli rodzice, terapeuci i pedagodzy przeczytają dzieciom wtedy odpowiednie historie i porozmawiają z nimi na ten temat, może być to dla dzieci bardzo pomocne: w spokojnej atmosferze wspólnoty i poczucia bezpieczeństwa możliwe jest zadanie pytań, które zajmują dziecko, oraz udzielenie odciążających odpowiedzi. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

okruszek | 2010-10-27
Przeczytana: 12 marca 2010

Teoretyzując wypożyczyłam tą książke z mojej biblioteki uczelnianej, ponieważ interesuje mnie taka tematyka,lecz ta pozycja kompletnie do mnie nie przemówiła.

Marek | 2013-10-14