Klopsiki, krokiety i inne zagadki

Okładka książki Klopsiki, krokiety i inne zagadki Hanna Greń, Anna Kasiuk, Agnieszka Lis
Okładka książki Klopsiki, krokiety i inne zagadki
Hanna GreńAnna Kasiuk Wydawnictwo: Dlaczemu kryminał, sensacja, thriller
Dlaczemu
2022-05-12
2022-05-12
literatura polska

"Klopsiki, krokiety i inne zagadki" to książka, która powstała w czasie pandemii jako powieść w odcinkach napisana przez trzy autorki. Kontaktowały się one ze sobą korespondencyjnie i internetowo. Każda z pań miała ciekawe, niebanalne pomysły i wprowadziła coś nowego do fabuły, dzięki czemu trafiła do nas lekka powieść kryminalna. Przez książkę przebrnęłam bez większych "achów", ale gdy dowiedziałam się, że pisano ją w taki sposób, byłam pełna podziwu dla kunsztu autorek, którym udało się "spiąć" swoje pomysły w spójną całość.

83/180/2023
Może być. Na lato na plażę. Ale jak chcecie poczytać o skarbach z zamierzchłych czasów, nieoczekiwanych spadkach, porwaniach i podróżach po Europie (w poszukiwaniu skarbów, oczywiście, ewentualnie starych szpargałów),to polecam Leszka Hermana.

83/180/2023

Nudy, nudy....

Nudy, nudy....

Lubicie lekkie powieści kryminalne? Najlepiej takie z małym przymróżeniem oka? Ja przyznam szczerze, że tak. Ciężkie powieści często męczą, nudzą albo po prostu ma się potem dość przez dłuższy czas. Z powieścią napisaną przez te Panie jest inaczej. A jak dokładnie? Przekonajcie się!

Jadwiga, po śmierci męża dowiaduje się, ze miał przed nią wiele tajemnic. Kobieta, stroniąca do tej pory od podróży, w ciągu kilku tygodni odwiedza Francję i Moskwę. Przeżywa podróż życia i odnajduje cenny artefakt.
Liczne zwroty akcji, niespodziewane komplikacje oraz wątek fabularny - tego nie zabraknie w tej historii.
„Klopsiki, krokiety i inne zagadki” to lekka powieść kryminalna okraszona dobrym humorem.

Dość nietypowy tytuł tej powieści przyciąga uwagę, a fakt, że jest ona o starszej Pani dowiadującej się nagle o wielu rzeczach o których nie wiedziała na temat swojego męża i o których dowiaduje się po jego śmierci już zapowiada to, że nudzić się tu na pewno nie będziemy. Bohaterki powieści bardzo sympatyczne, osoby takie które z góry można polubić, dość barwne. Historia, którą tu dostajemy jest lekko intrygującą, wciągająca oraz … bardzo tajemnicza jak się okazuje. Autorki dość dobrze zagrały, by czytelnik za szybko nie wpadł na rozwiązanie zagadki, musiał trochę nad tym co się tu dzieje pogłówkować. Powieść łączy ze sobą zarówno wątki kryminalne jak i trochę powieści obyczajowej oraz szpiegowskiej co jest niesamowicie dobrym połączeniem.

Akcja w powieści ciągle brnie do przodu, jest niesamowicie dynamiczna , a wszystko to jest okraszone niesamowitą dawką dobrego humoru oraz zabawy, która czytelnika porywa. Dosłownie można powiedzieć, że od powieści nie można oderwać się do samego końca, a stworzenie tej historii przez trzy różne autorki spowodowało to, że każda z nich wnosząc coś od siebie stworzyły dość niebanalną oraz ciekawą powieść. Powieść, która nie tylko pokazuje nam, że ukochana osoba potrafi mieć nawet przed nami swoje tajemnice oraz że tak naprawdę nie da się do końca kogoś poznać, nawet przeżywając z nim sporo lat, ale także to, że kiedy już jej zabraknie nie powinniśmy się zamykać, pozostają sami sobie ale raczej otworzyć na innych. Na lepsze jutro dla nas samych.

„Klopsiki, krokiety i inne zagadki” to lekka powieść kryminalna przy której z pewnością spędzicie miło czas. To niesamowita odskocznia od życia, które mamy na codzień! Pełna humoru, zagadek no i dobrego jedzenia. Więc nie polecam sięgać po nią na głodnego!

Lekka, przyjemna komedia kryminalna idealna na obecne upały. Spodobał mi się taki innowacyjny pomysł na książkę i czekam z niecierpliwością na kolejny wspólny projekt. Troszkę pogubiłam się pod koniec książki i dlatego jedynie 9/10, ale generalnie całość oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki Hani Greń szydełko znalazło nowe zastosowanie😀

Przedstawiam Wam książkę, której mam zaszczyt być ambasadorką.
Tytuł nastraja kulinarnie jednak nic z tego.
To nie książka kucharska, ale świetna obyczajówka z rozbudowanym wątkiem kryminalnym.
Trzy świetne nazwiska do czegoś zobowiązują 😉

Jadwiga to kochająca żona, której przyszło spędzać czas w szpitalu, gdzie leży jej mąż. Dzień za dniem z nadzieją na lepsze jutro,które nie nadeszło.
Po śmierci męża dowiaduje się, że miał on wiele tajemnic.
Nagle poznana Rozalia, która okazuje się kuzynką jej męża zmieni wszystko w jej życiu. Okazuje się, że dziewczyna jest w posiadaniu niezwykle ważnych dokumentów.
Jadwiga, która stroniła od podróży teraz, aby dowiedzieć się prawdy wyrusza do Francji i Moskwy.
Jest to dla niej istna podróż życia, a znaleziony cenny artefakt kusi jak mało co.
Jak zakończy się ta wyprawa?
Co przyniesie los?

Autorki wpadły na świetny pomysł tworząc trio pisarskie.
To zabawna powieść kryminalna w której nie brakuje dobrego humoru, ale i poważnych, życiowych problemów.
Tu akcja nie zwalnia ani na chwilę. Z jednej sytuacji wpadamy w drugą, by trzecia nas wciągnęła, a czwarta rozbawiła.
Kunszt pisarski autorki mają w małym palcu, więc wiadome było, że to musiało być dobre. 😉
Świetna książka na letnie popołudnie przy mrożonej lemoniadzie.

Przedstawiam Wam książkę, której mam zaszczyt być ambasadorką.
Tytuł nastraja kulinarnie jednak nic z tego.
Trzy świetne nazwiska do czegoś zobowiązują 😉

Otóż macie okazję przeczytać lekką, humorystyczną opowieść o pewnej emerytce, która po śmierci męża dowiaduje się, że miał on przed nią sporo tajemnic. Nagle zyskuje sporą rodzinę i jeszcze więcej rodzinnych konfliktów, sporów i niespodzianek. Ten przybytek owocuje podróżami i przygodami. Wraz z bohaterami odwiedzamy, więc Francję i Rosję, poznajemy historię rodziny oraz oczywiście mamy z czego się pośmiać i ślinić się do opisywanych smakołyków.

Cześć wszystkim! Dzięki współpracy z wydawnictwem Dlaczemu mam dla Was recenzje świetnej książki. „Klopsiki, krokiety i inne zagadki”, bo taki tytuł ma owa lektura, to powieść kryminalna okraszona dobrym humorem. W roli głównej występuje starsza pani o imieniu Jadwiga, która wiedzie spokojne, ustatkowane życie wraz z mężem Jerzym. Po jego śmierci na jaw wychodzi coraz więcej sekretów. Kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast opłakiwać męża, decyduje się rozwikłać wszystkie zagadki. W ciągu kilku tygodni odwiedza obce państwa, dowiaduje się rzeczy, o których nie śniła i odnajduje cenny skarb. Początkowo błahe sprawy szybko przeobrażają się w poważne, skomplikowane rzeczy, jednak mimo to Jadwiga nie zamierza się poddać i mimo przeróżnych, niespodziewanych komplikacji nie spoczywa na laurach, tylko ciągnie sprawę do końca. Pytanie tylko, czy naszej bohaterce uda się rozwikłać te wszystkie zagadki.

„Klopsiki, krokiety i inne zagadki” jest tytułem dość niecodziennym, ale przez to, że jest inny, nieco bardziej do siebie przyciąga. I nie bezpodstawnie, bo owa powieść jest świetną odskocznią od życia codziennego. Można wytężyć umysł, można się pośmiać i przede wszystkim można znaleźć cząstkę siebie. Ta pozycja to taka naturalna, lekka i fajna książka, która ma w sobie coś wyjątkowego. Jest na czasie. Porusza ona rzeczy, przez które większość z nas przechodziła. Bardzo miło się ją czytało. Powstała ona przy współpracy trzech wspaniałych autorek: Agnieszki Lis, Anny Kasiuk oraz Hanny Greń. Liczę na więcej takich książek. Dodatkowo fajnie, że nie zabrakło licznych zwrotów akcji i fajnie, że zakończenie nie było banalne.

Podsumowując, uważam, że „Klopsiki, krokiety i inne zagadki” to powieść tak naprawdę dla każdego. Nie brakuje tutaj rzeczy, przez które aż chce się uśmiechać, nie brakuje tajemnic i zagadek, nie brakuje też miłości. Wszystko jest na swoim miejscu. Zachęcam Was do wzięcia do ręki tej książki i obiecuję, że nie pożałujecie. Jej naturalność i lekkość jest naprawdę odstresowująca.

trzy fajne autorki napisały taką książkę !! szok !!! chcę jak najszybciej zapomnieć,że czytałam "takie cudo",żadnej akcji,żadnego humoru za to gotowanie w ilościach hurtowych,NIE zdecydowanie NIE !!!!

Muszę przyznać, że do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie przewrotny tytuł, a mianowicie "Klopsiki, krokiety i inne zagadki", zwłaszcza, że nie jest to absolutnie książka kucharska. Jeśli taką mieliście nadzieję, to niestety, to nie to. 😉
Aczkolwiek pyszne rumiane krokieciki, soczyste klopsiki, a nawet smakowite pierożki przewijają się na kartach tej książki!
Do tego powieść została napisana przez trio świetnych pisarek: Agnieszkę Lis, Annę Kasiuk i Hannę Greń. 💙💛❤️ Gościnnie w projekcie wzięły udział Anna Sakowicz, Natalia Miśkowiec i Joanna Wolf.
Jakie więc są moje wrażenia z lektury? O tym oczywiście za chwilę. 😉
W książce poznajemy całą plejadę bohaterów, ale mnie urzekły losy dwóch przyjaciółek Jadwigi i Bożenki, pań w wieku dość dojrzałym. 🍓🍒
Obie kobiety żyją w szczęśliwych związkach. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś musi się skończyć i Jadwiga zostaje nieutuloną w żalu wdową. I to w dodatku w momencie, gdy właśnie można było zacząć żyć pełną piersią, gdyż czas narodowej kwarantanny dobiegł końca.💙💛🧡
Smutek Jadwigi nie trwa zbyt długo, gdyż okazało się, że nadzwyczaj spokojny i spolegliwy małżonek, pozostawil po sobie wiele tajemnic. A wszystko zaczęło się od znalezienia przez kobietę bileciku z napisem Rozalia i numerem telefonu. I tutaj akcja zdecydowanie przyspiesza, a czytelnik ledwie może nadążyć za Jadwigą i oczywiście Bożenką.
Francja, Moskwa, tajemnicza rodzinka z zamku, cenna mapa, no i oczywiście afera kryminalna!
Niestety nic więcej nie zdradzę, aby nie odbierać Wam przyjemności czytania!
"Klopsiki, krokiety i inne zagadki" to pełna humoru opowieść, z którą spędziłam miło czas. Co więcej, chętnie przeczytałabym kolejne przygody dwóch zwariowanych przyjaciółek! Dodam jeszcze, że książka jest niesamowicie spójna. Trudno naprawdę rozróżnić, która z Pań napisała którą część.
Jeśli więc lubicie książki pełne humoru i z zagadkami kryminalnymi do rozwiązania, to jest to lektura dla Was!
Polecam serdecznie.💙😘

Do tego...

• Komedia kryminalna
  • Rok 2022

Dodaj cytat z książki Klopsiki, krokiety i inne zagadki