J.R.R. Tolkien - Powiernik Pieśni

Wydawnictwo: Phantom Press
literaturoznawstwo, esej, Tolkien
Snoopy

John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) - równocześnie naukowiec, profesor anglistyki uniwersytetu w Leeds i w Oxfordzie oraz wielki mag, odkrywca tajemniczych, mitycznych światów i niezrównany przewodnik po nich. Autor "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" należy do najpopularniejszych, najczęściej wydawanych i komentowanych pisarzy świata, jednak książka Michała Błażejewskiego jest pierwszą na polskim gruncie pracą poświęconą życiu i twórczości Tolkiena. Czytelnik oprócz biografii pisarza oraz interesującej i odkrywczej analizy jego dorobku znajdzie w "Powierniku Pieśni" wykaz wydanych utworów Tolkiena oraz prac naukowych na ich temat.

Nesihonsu | 2014-07-20

Moja chronologicznie pierwsza przeczytana i zarazem posiadana biografia Mistrza. Trudno więc się dziwić, że pomimo skrótowości w ujęciu tematu nadal całkiem wysoko ją cenię. Dla mnie największym atutem tej książki były informacje na temat kolejnych części Historii Śródziemia (wtedy jeszcze kończyła się ona na tomie nr IX "Sauron Defeated" ) i ich zawartości, które w naturalny sposób wytyczyły wielbicielce Silmarilliona nowe czytelnicze cele.

monika5555 | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016