Srebrna Zatoka

Seria: Myśli kobiet
Wydawnictwo: Red Horse
Silver Bay
foolosophy

Mike Dormer wyjeżdża z Londynu do małego nadmorskiego miasteczka w Australii, by nadzorować budowę ekskluzywnego hotelu. Spodziewa się, że będzie to rutynowe przedsięwzięcie, kolejny szczebel korporacyjnej kariery. Staje się jednak inaczej. Srebrna Zatoka nie jest zwyczajnym kurortem. W ekscentrycznym, choć podupadłym hotelu mieszkają trzy niezwykłe kobiety: tajemnicza sterniczka Liza McCullen, jej dziesięcioletnia córka oraz ciotka Kathleen - legendarna poławiaczka rekinów. Podobnie, jak reszta mieszkańców zrobią wszystko, by plany Mike'a nie doszły do skutku.
Zderzenie światów Mike'a i Lizy sprawia, że sytuacja w kurorcie wymyka się spod kontroli. Sprawy przybierają dramatyczny obrót. Delfiny, orki, a także kobiety McCullen stają przed niebezpieczeństwem, którego nikt nie był w stanie przewidzieć. Mike zaś musi znaleźć odpowiedź na pytanie, trapiące wszystkich mieszkańców zatoki.
Gdzie leży granica między miłością a zawłaszczeniem? Nowa powieść Jojo Moyes pochłonie cię, poruszy serce i zabierze w emocjonującą podróż do świata, którego nie zechcesz opuścić.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

allison | 2015-03-16
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2015

"Srebrna Zatoka" to ciekawa i bardzo dobrze skonstruowana powieść obyczajowa.

Wydarzenia poznajemy z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwala spojrzeć na nie w różnym świetle. Od początku w opowieściach trzech postaci tkwi element tajemnicy sprzed kilku lat, co podgrzewa emocje. Na ostateczne poznanie prawdy trzeba sporo czekać, ale to akurat zaleta, nie wada.

Autorce udało się uchwycić klimat małej nadmorskiej osady. Przekonujące są też portrety bohaterów, chociaż szczerze trzeba przyznać, że czasami trącą one schematyzmem.

Finał jest przewidywalny, ale zanim do niego dotrzemy, czeka nas kilka fabularnych niespodzianek. Podgrzewają one emocje i sprawiają, że trudno oderwać się od lektury.

Autorka umiejętnie gra na odczuciach czytelnika i wciąga go w powieściowy świat. Momentami aż chciałoby się przenieść do Srebrnej Zatoki, by osobiście poznać jej mieszkańców:).

Marzin | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Bardzo pouczająca i momentami wzruszająca powieść o rodzinnych relacjach, miłości bliskich tak wielkiej, że aż niewyobrażalnej. A także o błędach życiowych jednej z głównych bohaterek książki Lizy popełnionych gdzieś tam po drodze. No i wyrzuty sumienia, które niszczą duszę człowieka kawałeczek po kawałeczku. Warto sięgnąć po "Srebną zatokę" i zadumać sie na chwilę...zastanowić nad własnym życiem...

Ulka | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Przepiękna opowieść o miłości,cierpieniu, o życiu. Bohaterowie udowadniają nam,że bez względu na wszystko warto walczyć do samego końca. Pokazali nam to przede wszystkim Liza i Mike. Dzięki tej powieści można zrozumieć,że nie tylko pieniądze są najważniejsze. Wzbudza ona zaintersowanie od samego początku. Ciekawa narracja,w której możemy zobaczyć odczucia każdego bohatera. Jest pełna ciepła,wrażliwości,delikatności.
No i przede wszystkim krajobraz, który zotał ukazany w tej książce jest wspaniały,cudowny. Poznajemy nowe środowisko, z którym na codzień wogóle nie mamy stycznośći.
Jeżeli nie miłość to samo miejsce opisane w tej powieści jest warte przeczytania tak uroczej historii.
Polecam:)

miki24gr | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Mimo, że nie jest zbyt porywająca, wciąga na tyle, by po odłożeniu zerkać na nią niecierpliwie zastanawiając się, co dalej się wydarzy;)
Polecam!

Dona | 2012-10-21
Przeczytana: 19 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę przeczytałam w dwa wieczory, chociaż ma ponad 400 stron . Opowieść głównych bohaterów: Lizy, jej jedenastoletniej córki Hanny , ciotki Kathleen oraz młodego mężczyzny, Mike'a, który wniósł sporo zamieszania w ich życiu. Opowieść wciąga już od pierwszych stron . Niezwykła jest tragedia Lizy, która nie zdaje sobie sprawy, że została obiektem potwornej manipulacji związanej ze śmiercią własnego dziecka. Ta książka jest zwykła i niezwykła zarazem . Zwykła , ponieważ stykamy się ze zwykłymi ludźmi- biznesmen, który z Londynu przylatuje do Australii i tam odkrywa, że w życiu liczy się coś więcej niż pieniądze. Skrywana przez Lizę tajemnica nie pozwala się oderwać od lektury. Bohaterowie są wyraziści i autentyczni. Nie można pominąć historii związanej z wielorybami i delfinami , to właśnie one tworzą tło powieści .Tworzą niepowtarzalną scenerię tytułowej Srebrnej Zatoki, chciałoby się tam pobyć ,obserwować , z drugiej jednak strony nasuwa się mysl, jaki okrutny los człowiek...

izabela81 | 2014-05-01
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2014

Dla mnie bardzo ciekawa okazała się narracja, bowiem każdy rozdział pisany jest z perspektywy innego bohatera. Bardzo zachwyciły mnie piękne opisy morza, delfinów i wielorybów, że od razu zapragnęłam tam zamieszkać. Ale z drugiej strony łzy napływają do oczu, na to jaki okrutny los człowiek zgotował tym pięknym zwierzętom.
To niezwykle wzruszająca opowieść o sile przeznaczenia i miłości.

neta | 2013-10-17
Na półkach: 2009, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 czerwca 2009

Wybór wprost wymarzony na urlopowy czas!
Bo czy można sobie wyobrazić cudniejszy pomysł, na odpoczynek od codziennego zgiełku, niż ukryte przed światem miasteczko w dalekiej Australii, z malowniczą zatoką, którą zamieszkują delfiny, a wody otaczające półwysep rokrocznie odwiedzają humbaki?
Według mnie niewiele jest tak niesamowitych miejsc.
Na uwagę zasługuje ciekawie poprowadzona wieloosobowa narracja pozwalająca uchwycić indywidualny punkt widzenia wszystkich głównych bohaterów i lepiej ich zrozumieć, a wciągający i płynny styl pisania Jojo Moyes sprawia, że trudno się oderwać i powieści nie czyta się, ale dosłownie połyka w kawałkach aż do zaskakującego nagle końca, który oczywiście jest happy endem, ale zupełnie nie takim, jakiego się spodziewamy...!

boziaczek | 2012-06-15

Mile mnie zaskoczyła. Bardzo interesująca. Zdecydowania nie jest to tanie romansidło. Polecam

| 2015-04-14

To zdecydowanie bardzo dobra książka. Polecam ją na lato, bo ma właśnie taki letni, egzotyczny klimat ;D a do tego jest lekka i przyjemna - słońce, plaża, wieloryby, no i... Srebrna Zatoka. To bardzo dobrze skonstruowana powieść obyczajowa o trzech pokoleniach kobiet, z których każda jest dość charakterna, co jak można się domyślić, zdecydowanie ubarwia akcję. Pewnie dlatego tak dobrze się to czyta. Świetne są ich wzajemne relacje w powiązaniu z mężczyzną, który nagle pojawia się w ich hotelu i w ich życiu i miesza im w głowach i w sercach. Namotane, ale ciekawe i miłe w odbiorze. Polecam