Teologia na rozdrożach

Wydawnictwo: Znak
83-240-0509-9
religia
Snoopy

Przystępnie napisane wprowadzenie w najważniejsze spory i kontrowersje teologiczne współczesności! Autor jest młodym świeckim teologiem, wieloletnim redaktorem „Więzi” i współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”. W swojej najnowszej książce pisze m.in. o stosunku Kościoła do innych religii i innych wyznań chrześcijańskich, o nowych wątkach w teologii maryjnej i teologii feministycznej, o...

Autor jest młodym świeckim teologiem, wieloletnim redaktorem „Więzi” i współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”. W swojej najnowszej książce pisze m.in. o stosunku Kościoła do innych religii i innych wyznań chrześcijańskich, o nowych wątkach w teologii maryjnej i teologii feministycznej, o konsekwencjach reformy liturgii oraz o ścierających się wizjach Kościoła przyszłości. Teologia na rozdrożach to książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, w jaki sposób wyznaje swoją wiarę dzisiejszy Kościół.

Andrzej | 2014-07-27
Nieznośna | 2011-03-20