Szkoła patrzenia

Wydawnictwo: Jedność
sztuka, esej, religia
sztuka
Snoopy

Obrazowanie świąt kościelnych w dziełach wielkich mistrzów wbrew relatywizmowi, panującemu w obszarze kultury, wbrew niechęci do waloryzowania i ścisłego określania granic sztuki (co nią jest, a co nie), odczuwamy potrzebę obcowania z arcydziełami. Świadczą o tym tłumy w muzeach i na wystawach, liczne albumy i katalogi, a także zapotrzebowanie na książkowe i filmowe wersje biografii wielkich twórców. Wybitny malarz, eseista "Tygodnika Powszechnego" objaśnia tajemnice malarskiego warsztatu, ukryte teologiczne treści i symbolikę 36 arcydzieł sztuki renesansu i baroku.

Chiara | 2013-03-02
aniulenka | 2012-08-27