Dar strachu. jak wykorzystywać sygnały o zagrożeniu, które ostrzegają nas przed przemocą i zapewniają przeżycie.

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Gift of fear
strach, kobiety, stres, przeżycie
okruszek

Na podstawie własnych przeżyć autor doszedł do wniosku, że prawdziwy strach jest darem, w który wyposażyła nas natura - sygnalizuje nam niebezpieczeństwo i uaktywnia drzemiące w nas siły, o których nie mieliśmy pojęcia.

ATE | 2014-01-26

Przeczytajcie tę książkę koniecznie. To lektura obowiązkowa. Niektóre fragmenty trzeba podkreślić i nauczyć się ich na pamięć. Trochę żartuję, ale nie do końca...
Agresja ma swój własny kod. W naszym interesie jest nauczyć się go dostrzec i w odpowiednim momencie zareagować. Bo strach faktycznie bywa darem. Coś nam mówi. Zawsze.
Po lekturze tej książki wyjęłam słuchawki z uszu idąc wieczorem...Nie chodzi o to, aby popadać w paranoję. Świat mamy taki, jaki mamy. Nie każdy mijający nas człowiek jest przyjazny. Przyjmijmy to do wiadomości i nauczmy się dbać o własne bezpieczeństwo w sposób mądry. Z "Darem strachu" mamy możliwość nauczenia się tego pod okiem profesjonalisty.

| 2012-02-09

Jedna z najlepszych książek jaką miałam możliwość przeczytać. Książka ta pozwoliła mi się wyzbyć nie potrzebnego lęku i zwracać większą uwagę na to na co powinnam. Świetnie napisana, dobre, praktyczne rady. Naprawę warto przeczytać.

margarecia | 2016-09-03
Kitson231 | 2016-08-19