Wilcze dziedzictwo: Ukryte cele

Cykl: Wilcze dziedzictwo (tom 3)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
GeedieZ

Oto świat mroku, którym rządzą surowe zasady. Świat podzielony pomiędzy wilkołaki i ich bezlitosnych zabójców. Ukryty w głębi gór i niedostępnych lasów. Sięgający po naszą przyszłość. Zaczęło się w Górach Skalistych, w niewielkim miasteczku, którego mieszkańca rozszarpał niedźwiedź. Tyle że to wcale nie był niedźwiedź. I Colin nie mógł dłużej zwlekać. Wyruszył na pomoc siostrze i bratu,...

Oto świat mroku, którym rządzą surowe zasady.
Świat podzielony pomiędzy wilkołaki i ich bezlitosnych zabójców.
Ukryty w głębi gór i niedostępnych lasów.
Sięgający po naszą przyszłość.

Zaczęło się w Górach Skalistych, w niewielkim miasteczku, którego mieszkańca rozszarpał niedźwiedź. Tyle że to wcale nie był niedźwiedź. I Colin nie mógł dłużej zwlekać. Wyruszył na pomoc siostrze i bratu, których nie widział od czasów brutalnego morderstwa rodziców. Nie sądził, że oni tę pomoc odrzucą. Nie sądził też, że właśnie wpada na trop tajemnicy, która zawiedzie go za ocean, a ostatecznie aż do Polski.

Wiedzie żywot wygnańca. Ukrywa się wśród łowców, nieprzyjaciół własnego gatunku, i słucha ich legend, opowieści oraz mitów. I coraz bardziej wątpi w prawdy, jakimi karmiono go w osadzie wilkołaków. Jego ponure podejrzenia zmieniają się w pewność, kiedy znów wpada na trop swojej siostry i dowiaduje się, że Emily odgrywa wielką rolę w zamysłach przywódców wilczego klanu. Wyrusza więc na Fionię, gdzie podobno kapłani oddają cześć wilczemu bóstwu. Być może jednak jest to tylko pułapka, zastawiona na niego przez wilczą społeczność, której prawa odważył się złamać. Być może Emily w decydującej chwili zwróci się przeciwko niemu…

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2010

źródło okładki: http://runa.pl

mila | 2012-04-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2011

Wilcze dziedzictwo: ukryte cele stanowi ostatnią część znakomitej trylogii Magdaleny Parus. Autorka przez poprzednie dwa tomy karmiła nas oryginalną historią, intrygami oraz wspaniale wykreowanym światem. Obraz ten nie był przesłodzony, bohaterowie, pomimo swojego fantastycznego pochodzenia są realni aż do granic, zdolni zabić dla dobra sprawy.

Wilkołaki w książce M. Parus żyją w zorganizowanych społecznościach, zamkniętych osadach, gdzie przekazują wiedzę kolejnym pokoleniom i chronią siebie nawzajem. Dzielą się oni również na świadomych, czyli tych którzy znają swoją naturę, przemieniają się kiedy chcą oraz nieświadomych – zerówki – którzy tylko posiadają gen łączący ich z rasą wilkołaków, są nieświadomi swojej natury, nie pamiętają przemiany, która u nich zachodzi tylko podczas pełni, co i tak nie musi się wydarzyć - ich wilcza natura może pozostać uśpiona, aż do śmierci danej osoby.
Zwykli ludzie nie są świadomi, że obok nich istnieje inna rasa. Wyjątek stanowią łowcy, którzy...

Fionn_Lirriel | 2016-07-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytać zwieńczenie trylogii nie znając jej wcześniejszych tomów? Dla Fionn Lirriela nic trudnego! Trzecia cześć jest przystępna nawet i dla osób wkraczających dopiero w świat "Wilczego Dziedzictwa" i sądząc po moich wrażeniach jest to książka zdecydowanie na plus. Nawet wściekający się wciąż o byle co Colin miał swój urok a zakończenie było bardzo inspirujące. Jeśli więc marzy wam się czytanie jakiegoś końcowego tomu trylogii bez wiedzy o jej wcześniejszych częściach, to śmiało polecam "Ukryte Cele".

Opal | 2011-04-01
Przeczytana: 2011 rok

Zaskakujący koniec, który naprawdę mnie zachwycił. Jestem pełna podziwu umiejętnościom autorki w połapaniu całej zagmatwanej fabuły rozrosłej w trzy tomy. Jedna z nielicznych DOBRYCH powieści o wilkołakach.

Marcin | 2016-10-10
Przeczytana: 27 października 2016