Expensive habits
vademecum, mayle, poradnik
agasta

Tym razem Peter Mayle, autor cieszących się niebywałym powodzeniem książek Rok w Prowansji, Zawsze Prowansja, Hotel Pastis czy Pogoń za Cézann'em zajął się niezwykle istotną kwestią - jak to jest być człowiekiem naprawdę bogatym. Powstało coś w rodzaju zabawnego vademecum, w którym autor udowadnia, jak ciężki jest żywot bogacza; nieszczęśnik taki może spełniać wszystkie swoje zachcianki, z tym że powinien przy tym dbać o prestiż i dobry smak. Pali hawańskie cygara, nosi ręcznie szyte ubrania, jeździ snobistyczną limuzyną, jada trufle i astrachański kawior; jedną z kosztowniejszych zachcianek bogacza jest kochanka - wypada ją mieć, a to pociąga za sobą masę kłopotów i dodatkowych wydatków dla utrzymania w nieświadomości małżonki. Człowiekowi bogatemu do prowadzenia interesów niezbędni są prawnicy, a to już wymaga głębszego wtajemniczenia - którego z przedstawicieli tej szacownej profesji zaangażować.
Jednym słowem - głowa puchnie od kłopotów, życie staje się koszmarem. Może lepiej nie być bogaczem?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Kosztowne_nawyki-p-1696-.html

Małgorzata | 2013-08-30
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Ku pamięci: buty szyte na miarę, limuzyna, kochanka, kapelusz panama, adwokaci, garnitury szyte na miarę, trufle, antyki i aukcje, służba, Boże Narodzenie, kaszmirowe ciuszki, kawior, dom na wsi lub hotel, kubańskie cygara, koszta i uciążliwości gościnności, koszula de luxe, noworoczne postanowienia, Connaught Hotel w Londynie ( hotel rękodzieło), szkocka whisky, dola pisarza, napiwki, odrzutowiec, Manhattan, Chez L'Ami Louis a Paris, 32 rue du Vert - Bois, szampan.Harry's Bar w Wenecji - porządne drinki bez zbędnych rozrywek!

ania | 2010-12-01
Przeczytana: sierpień 2010

Zbyt chaotyczna jak dla mnie i za cienka hihi

Marghot | 2015-12-22
senevald | 2015-05-01