Czwarty wymiar w architekturze : studium o wpływie budynku na zachowanie człowieka

Tłumaczenie: Radosław Nowakowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spectrum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Fourth dimension in architecture : the impact of building on behavior
8372009163
joanka7

Ta niewielka objętościowo książka autorstwa wybitnych amerykańskich antropologów jest rezultatem kilkuletnich badań i wnikliwej analizy, ukazującej subtelny związek pomiędzy zachowaniem człowieka a otaczającym go układem przestrzennym. Przedmiotem badań stał się jeden z najciekawszych budynków biurowych na świecie, którego lokalizacja i nowatorskie rozwiązania architektoniczne połączyły ze...

Przedmiotem badań stał się jeden z najciekawszych budynków biurowych na świecie, którego lokalizacja i nowatorskie rozwiązania architektoniczne połączyły ze sobą humanistyczne wizje twórców z potrzebami pracowników. Dzieło Saarinena jest przykładem projektu architektonicznego świadomie skierowanego na odbiorcę i nieświadomie wpływającego na jego różnorodne zachowania.

[Muza, 2001]

Dominika | 2016-06-15