Pan niepokorny : kulturowa historia penisa

Tłumaczenie: Joanna Kolczyńska
Wydawnictwo: Muza
Mind of its own
8373192379
prącie, penis, antropologia
popularnonaukowa
joanka7

Od zarania dziejów penis był czymś więcej niż tylko częścią ciała. Był miarą wyznaczającą mężczyźnie miejsce na tym świecie. Był ubóstwiany, demonizowany, sekularyzowany, oglądany przez pryzmat rasy, poddany psychoanalizie, upolityczniony i w końcu potraktowany jako obiekt medyczny przez współczesny przemysł na rzecz erekcji. Każda z tych prób była usiłowaniem nadania intelektualnego i emocjonalnego sensu związkowi mężczyzny z definiującym go organem.

wildfemale | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Fantastyczna książka napisana z polotem. Polecam ją wszystkim niezależnie od tego, czy interesują się seksuologią i czy ten męski atrybut posiadają.
Książka pomaga kobietom zrozumieć mężczyzn, a mężczyznom zyskać zdrowy dystans do siebie.

Apfelbaum | 2014-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Dość ciekawy zbiór esejów pokazujących jak z różnych perspektyw widziany był męski członek. Od wyjaśnienia go przez mitologię pogańską, przez teologię, rasizm, freudyzm i feminizm do farmakologii.

Scarlett | 2015-05-17
Na półkach: 2015, Przeczytane