Dzieje architektury

83-213-4035-0
architektura, dzieje
sztuka
joanka7

"Dzieje architektury" to fascynująca opowieść, wiodąca Czytelnika przez historię, od najwcześniejszych siedzib ludzkich w jaskiniach, ziemiankach i szałasach, aż po realizacje z końca XX wieku. Autor pokazuje, skąd wywodzą się podstawowe formy konstrukcyjne, mówi jak narodził się dom i inne budowle, zwraca uwagę na uwarunkowania materiałowe oraz powstawanie systemów konstrukcyjnych - od słupa i nadproża, przez łuk i kopułę do skomplikowanych form strukturalnych. Przez karty książki przewijają się postacie wielkich myślicieli, twórców religii światowych, władców, polityków, architektów oraz ludzi, którzy sami nie będąc architektami, wnieśli duży wkład do architektury. Autor zwraca uwagę na detal i kolor oraz na oddziaływanie obiektów architektury na psychikę człowieka. "Dzieje architektury" to opowieść napisana w sposób żywy, barwny, okraszony anegdotą i ciekawostkami.

lenka7 | 2016-02-15

Klasyczna pozycja dla studenta architektury. Napisana przystępnym językiem, daje pogląd na temat najważniejszych dzieł architektury światowej.

joanka7 | 2010-03-01
Garbaty-Aniol11 | 2016-07-22