Ani święci, ani anioły

Ani svatí, ani andělé
83-08-03468-3
romans, kryminał
alga

Krystyna, matka Janki - nastolatki uzależnionej od narkotyków - przeżywa romans z Honzą, niegdyś uczniem jej męża, teraz pracownikiem instytucji tropiącej zbrodnie polityczne sprzed 1989 roku. Ojciec Krystyny był partyjnym funkcjonariuszem, ojciec Honzy zaś ofiarą reżimu.

riftia | 2016-10-05

Wzruszająca opowieść o miłości i przebaczeniu. Nasi bohaterowie borykają się z różnymi problemami. Krystyna nie może wybaczyć ojcu, że był komunistą. Byłemu małżonkowi i jedynemu, że zostawił ją dla młodszej. Honza zaś, że jego ojca traktowano nieludzko, i szuka sprawiedliwości. Jana, córka Krystyny, czuje się zaniedbana przez matkę i ucieka od problemu do narkotyków. Lektura skłania do przemyśleń. Polecam!

Jasnooka | 2011-05-24

Tak w skrócie: maglowanie współczesnych problemów ludzkich w przyjemnej lekkiej oprawie. W sam raz do czytania w tramwaju, albo autobusie w drodze na uczelnię.

Milena Andrzejczak | 2016-05-01
Przeczytana: maj 2006