Poezja 'nutami niesiona'. O muzycznej recepcji twórczości Juliusza Słowackiego.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozprawy Literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
978-83-61552-04-8
Słowacki, muzyka i literatura
topolanka

Książka Agaty Seweryn to interdyscyplinarne studium, w którym problematyka literaturoznawcza łączy się z muzykologiczną. Głównym wątkiem jest analiza umuzycznień tekstów literackich romantyka w kontekście teorii intertekstualności. Integralną część pracy stanowi "Bibliografia kompozycji muzycznych do dzieł Juliusza Słowackiego" - pierwsza próba kompletnej dokumentacji utworów muzycznych skomponowanych do tekstów Słowackiego oraz inspirowanych jego twórczością.

topolanka | 2012-04-05
mikozul | 2012-01-02