Kątem oka

From the Corner of His Eyes
horror, sensacja
horror

Inne wydania

Bartholomew Lampion przychodzi na świat w Kalifornii w dniu tragedii i grozy, a jego narodzinom towarzyszą zdumiewające wydarzenia. Półtora tysiąca kilometrów dalej niebezpieczny psychopata dowiaduje się, że ma śmiertelnego wroga imieniem Bartholomew, podejmuje więc poszukiwania, by się z nim bezwzględnie rozprawić.W San Francisco rodzi się dziewczynka, której przeznaczenie w zagadkowy sposób łączy się z losami Barty′ego i tropiącego go mężczyzny. Te niemal nadprzyrodzone powiązania świata zbrodni, miłości i tajemnicy usiłuje wy…

kusiciel_dusz | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Podobno jest to jedna z lepszych jak nie najlepsza książka Deana Koontza, mam nadzieję, że nie jest to prawdziwa opinia, bo nie wiem czy mam sięgnąć po następną książkę tego autora.
Fabuła jest do przyjęcia, ale tylko momentami akcja przyspiesza i wtedy faktycznie ciężko się oderwać od czytania, ale zdecydowanie większa część książki jest spokojna by nie powiedzieć nudna. Jak dla mnie autor zbyt dużo umieszcza opisów, które tak naprawdę nic nie wnoszą tylko optycznie powiększają książkę. Za bardzo też jest rozbudowany portret psychologiczny głównych bohaterów a zwłaszcza Enoch Cain Junior. Wiem, że taki opis ma nam czytelnikom pozwolić lepiej poznać bohatera i zrozumieć motywy jego działania, ale ja osobiście nie przepadam za aż tak rozbudowanym opisem.

Adrian Jeżak | 2016-01-03
Na półkach: Dean koontz, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opis z okładki prawie w ogóle nie zgadza się z treścią książki. Cudowny chłopiec? Owszem może i jest ale praktycznie nie jest związany z zabójcą, który ma manię na jego punkcie. Większą rolę odegrała pewna dziewczynka. Ale nie spoilerując. Na każde 3 rozdziały, 2 odnosiły się do zabójcy, a tylko jeden do chłopca którego życie wydaje się o wiele ciekawsze niżmordercy własnej żony. Książka nudzi, a przy czytaniu utrzymywala mnie silna wola i chęć poznania końca które było suche, przewidywalne i niestety zbyt szybkie.
Oceńcie sami,
Adrian Jeżak

PABLOPAN | 2012-03-28

Rewelacyjna książka. Mimo pokaźnych rozmiarów nie można się od niej oderwać. Ciekawa i wciągająca. Polecam.

Mandriell | 2015-01-28
Przeczytana: 24 stycznia 2015

ZA DUŻO WODY.

Dean Koontz stawiany jest bardzo często w roli głównego rywala Stephena Kinga. Uważam, że jest to szkodliwe porównanie dla obu panów, ale może marketingowo taki zabieg jak najbardziej się sprawdza. W wydanej pod koniec 2014 roku przez wydawnictwo Albatros powieści „Kątem oka” autor tworzy gatunkowy miszmasz i mimo naprawdę świetnych momentów, niestety całość wypada dość blado. Na pewno nie jest to książka, którą można wspominać z przyjemnością.

Fabuła powieści (w dużym uproszczeniu) opowiada o losach Enocha Caina Juniora –niezrównoważonego psychicznie mordercy, który w pewnym momencie swojego życia dowiaduje się o tym, że ma śmiertelnego wroga imieniem Bartholomew. Okazuje się, że Barty jest noworodkiem, który już na początku życia nie ma łatwego startu, jednak wiadomo, iż będzie chłopcem wyjątkowym. Cain Junior postanawia za wszelką cenę dopaść chłopca, aby go zabić. Oczywiście można by napisać o fabule znacznie, znacznie więcej, jednak wielowątkowość tej powieści...

Anna-mojeksiążki | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dean Koonz to mistrz w tworzeniu niesamowitego nastroju. Jego sposób pisania mnie fascynuje, potrafi stworzyć w książkach niezwykły klimat, który udziela się czytelnikom. W jego powieściach realizm i zjawiska paranormalne idą w parze sprawiając, że pochłaniam je z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. Ostatnio, nakładem wydawnictwa Albatros, zostało wydane wznowienie książki „Kątem oka” , której jeszcze ni e miałam przyjemności czytać. Czym zaskoczy mnie tym razem Koontz?

„Kątem oka” to obłędna opowieść przyprawiająca czytelnika o dreszcze i szybsze bicie serca. Pewnego dnia, w tragicznych okolicznościach przychodzi na świat maleńki chłopiec o niezwykłych oczach, Bartholomew Lampion. Chłopiec posiada niezwykły dar – widzi to, czego zwykli ludzie nie dostrzegają. Chłopiec zaczyna pojawiać się w snach groźnego psychopaty, Enocha Caina, który dowiaduje się, że to dziecko stanowi jego największego wroga. Odtąd jego celem wiodącym, wręcz obsesją, staje się wieloletnie poszukiwanie...

Marta | 2015-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2015

A co, jeśli nasza rzeczywistość nie jest jedyna? Co, jeśli istnieje nieskończenie wiele wymiarów, w których nasze życie toczy się tak, jakbyśmy w którymś jego momencie dokonali innego wyboru?
Wokół takiego konceptu kręci się jeden z wątków fabuły.
Ciekawie, prawda? A do tego psychopata, córka zgwałconej nastolatki i cudowne dziecko, któremu w pewnym momencie życia usunięto gałki oczne.
Przedziwna mieszanka, ale jakimś cudem wszystko ze sobą dobrze współgra i się ze sobą zazębia.
Mocno psychologiczna, dopracowana pod każdym względem - na uwagę zasługują zwłaszcza postaci, stworzone co do najmniejszego detalu.
Czyta się bardzo płynnie i dość szybko, a ostatnie 200-250 stron wręcz jak z bicza strzelił - nie mogłam się oderwać, akcja toczyła się tak ciekawie!
Nie podobała mi się jedna rzecz - fanatyzm religijny bohaterów. Nie wszystkich, oczywiście, ale większości z tych pierwszoplanowych. Może niektórym nieodpowiednie wyda się użycie przeze mnie słowa "fanatyzm", ale to...

| 2013-04-15
Przeczytana: czerwiec 2003

Najlepsza, zdecydowanie najlepsza powieść Koontza. Czytałam ją już wiele razy i pewnie wiele razy ja jeszcze przeczytam. Nie można się oderwać!

Sam pomysł z alternatywnymi rzeczywistościami może nie jest nowy, jednak bardzo nowatorsko i ciekawie poprowadzony. Mamy tu ślepego chłopca, który nie jest ślepy "na wszystko", mamy socjopatę, którego historia jest niezwykle wciągająca i trzymająca w napięciu - Koontz potrafi wejść w patologiczny umysł i tak pokazać go czytelnikowi, by gryzł on paznokcie w napięciu. Mamy praktycznie wszystkiego po trochu, a pod koniec książki losy wszystkich bohaterów, niezależnie jak odlegli by byli od siebie, zazębiają się.

Jest jedna rzecz, której do tej pory boję się po lekturze "Kątem oka". Kobiety przemysłowej ;) (kto czytał, ten wie). I nocnych śpiewów, dobiegających znikąd.

Zdecydowanie polecam.

Anna-mojeksiążki | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Nikto | 2013-12-06
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Książka obszerna ,ale bardzo podoba mi się patrzenie autora na rzeczywistość ,tę prawdziwą i tę '' uzgodnioną '' jak twierdzą niektórzy.Takie książki zawsze wywołują u mnie drganie w kręgosłupie ,bo a nuż to nie całkiem jest fikcja ? Kto to tak naprawdę może wiedzieć...

pandora | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2010

Obszerna książka, ale jaka wciągająca, dzięki temu nie czuje się, że liczy tyle stron. Zafascynowała mnie postać psychopaty i jego toku myślenia. Przeplatane wątki również zasługują na uznanie ;)