Dziewczyna z tatuażami

Wydawnictwo: Świat Książki
The Tattooed Girl
powieść
Szarlotta

Joshua, znany pisarz, zapada na chorobę układu nerwowego, która skazać go może na życie na wózku inwalidzkim. Poszukuje więc asystenta. W jego życie wkracza młoda intrygująca kobieta. Alma pochodzi z marginesu społecznego, jej ciało pokryte jest tatuażami, a osobowość nie pozwala na obojętny stosunek wobec niej. Dwoje ludzi, którzy nigdy nie powinni się spotkać, uczą się nawzajem, jak smakuje pogarda, nienawiść, wrażliwość i przywiązanie.

źródło opisu: •

Beza | 2018-02-28

Wynudziłam się. Lubię tę autorkę, ale ta książka kompletnie nie przypadła mi do gustu. Gdyby nie była taka krótka, pewnie bym nie doczytała do końca...

Jenny_89 | 2011-06-10
Przeczytana: czerwiec 2011

Zetknięcie się dwóch całkowicie różnych osobistości - zamożnego, szanowanego pisarza żydowskiego pochodzenia i ubogiej, poniżanej przez innych dziewczyny, której prawie całe ciało pokrywają tatuaże - umożliwiło autorce przedstawienie dramatu w jakiej znaleźli się główni bohaterowie. Ich początkowej wrogości, uprzedzeń, samotności, ignorancji i niezrozumienia. Jest to dosyć trudna opowieść, czasami wręcz przytłaczająca. Historia zdecydowanie do przemyślenia!

AniaW | 2018-05-09
Przeczytana: 08 maja 2018

W fascynujący sposób autorka skupia się na przedstawieniu głównych bohaterów, reszta jest jakby dopełnieniem. Dociera do ich najmocniej skrywanych emocji i myśli.
Ta dwójka, jakże różna, połączona przypadkiem, nieumiejąca adekwatnie okazywać i odbierać wzajemnych uczuć.

Joanna | 2010-11-19

Tytuł: zaciekawia, szczególnie fanów książek tej autorki, czyli np. mnie, bo to już trzecia jaką przeczytałam.
Z biografii autorki wiem, że napisała jeszcze wiele opowiadań, ja nie lubię tego gatunku, jednak powieści z chęcią przeczytam, bo jest ich jeszcze dość sporo.
Treść: książka bardzo wzruszająca. Jednym z bohaterów jest pisarz, a także jego asystentka, czyli tytułowa dziewczyna z tatuażami. Jej życie nie jest łatwe, nie ma ona poczucia własnej wartości, ale jednocześnie jest trochę fałszywa. Warto przeczytać, żeby samemu ocenić jej postępowanie.
Wątek pisania zawsze lubię w książkach, a w twórczości tej autorki występuje on często, bo w książkach, które przeczytałam również był. W tej jednak było tego więcej.
Tym, którzy nie mieli okazji zapoznać się z żadnym dziełem tej autorki polecam, jak również fanom.

Katherina87 | 2012-11-22

Dor | 2018-05-09
Przeczytana: 08 maja 2018

Są książki, gdzie każde słowo i zdanie ma sens i pięknie się to układa i czyta. Są też książki, gdzie jest nadmierność słów i gdzie przeczytanie jednego zdania na stronę wystarcza, żeby wiedzieć o co chodzi, bo reszta nudzi lub jest zbyt zagmatwana. Nie wiadomo po co....
Zaczynam się uczyć tak czytać! Zaczyna mnie to na dodatek bawić!
To jedna ze słabszych pozycji Joyce, która cenię za inne dzieła.

Emma | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

O dziwo bardzo mi się podobała. Niebanalna historia i niebanalne zakończenie.

Judyta | 2014-04-05
Na półkach: Przeczytane, Zapożyczone, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Rozczarowała mnie ta książka. Nie wiem czemu, ale spodziewałam się jakichś fajerwerków, a nie akcji ciągnącej się niczym guma do żucia, dialogów o niczym i powtarzanego ciągle 'nienawidzę tego Żyda', Tak naprawdę nie umiem nawet powiedzieć, o czym była ta książka...
Przeczytałam do końca, bo nie lubię odkładać niedokończonych książek. Jednak więcej było w tym drogi przez mękę niż przyjemności.

PaniZima | 2012-08-08
Przeczytana: 23 czerwca 2009

Narzekam ale wracam do jej książek, lubię te klimaty; wydawało się, że tym razem uniknie banału, ale wyszło coś w rodzaju współczesnej Jane Eyre, ale czyta się dobrze, potrafi zaskoczyć słowem

Seszat | 2017-08-20

Lubię twórczość tej autorki, ale ta książka wyjątkowo mi "nie podeszła... " Irytujący, sztuczni bohaterowie, nudna fabuła, nic ciekawego... Rozważania na temat holokaustu przeplatane wulgarnymi opisami, wszystko to jakieś dziwne, pochrzanione. Nie mój klimat.