Dziewczyna z Tatuażami

Wydawnictwo: Świat Książki
The Tattooed Girl
powieść
Szarlotta

Joshua, znany pisarz, zapada na chorobę układu nerwowego, która skazać go może na życie na wózku inwalidzkim. Poszukuje więc asystenta. W jego życie wkracza młoda intrygująca kobieta. Alma pochodzi z marginesu społecznego, jej ciało pokryte jest tatuażami, a osobowość nie pozwala na obojętny stosunek wobec niej. Dwoje ludzi, którzy nigdy nie powinni się spotkać, uczą się nawzajem, jak smakuje pogarda, nienawiść, wrażliwość i przywiązanie.

Jenny_89 | 2011-06-10
Przeczytana: czerwiec 2011

Zetknięcie się dwóch całkowicie różnych osobistości - zamożnego, szanowanego pisarza żydowskiego pochodzenia i ubogiej, poniżanej przez innych dziewczyny, której prawie całe ciało pokrywają tatuaże - umożliwiło autorce przedstawienie dramatu w jakiej znaleźli się główni bohaterowie. Ich początkowej wrogości, uprzedzeń, samotności, ignorancji i niezrozumienia. Jest to dosyć trudna opowieść, czasami wręcz przytłaczająca. Historia zdecydowanie do przemyślenia!

Joanna | 2010-11-19

Tytuł: zaciekawia, szczególnie fanów książek tej autorki, czyli np. mnie, bo to już trzecia jaką przeczytałam.
Z biografii autorki wiem, że napisała jeszcze wiele opowiadań, ja nie lubię tego gatunku, jednak powieści z chęcią przeczytam, bo jest ich jeszcze dość sporo.
Treść: książka bardzo wzruszająca. Jednym z bohaterów jest pisarz, a także jego asystentka, czyli tytułowa dziewczyna z tatuażami. Jej życie nie jest łatwe, nie ma ona poczucia własnej wartości, ale jednocześnie jest trochę fałszywa. Warto przeczytać, żeby samemu ocenić jej postępowanie.
Wątek pisania zawsze lubię w książkach, a w twórczości tej autorki występuje on często, bo w książkach, które przeczytałam również był. W tej jednak było tego więcej.
Tym, którzy nie mieli okazji zapoznać się z żadnym dziełem tej autorki polecam, jak również fanom.

Katherina87 | 2012-11-22

Judyta | 2014-04-05
Na półkach: Przeczytane, Zapożyczone, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Rozczarowała mnie ta książka. Nie wiem czemu, ale spodziewałam się jakichś fajerwerków, a nie akcji ciągnącej się niczym guma do żucia, dialogów o niczym i powtarzanego ciągle 'nienawidzę tego Żyda', Tak naprawdę nie umiem nawet powiedzieć, o czym była ta książka...
Przeczytałam do końca, bo nie lubię odkładać niedokończonych książek. Jednak więcej było w tym drogi przez mękę niż przyjemności.

PaniZima | 2012-08-08
Przeczytana: 23 czerwca 2009

Narzekam ale wracam do jej książek, lubię te klimaty; wydawało się, że tym razem uniknie banału, ale wyszło coś w rodzaju współczesnej Jane Eyre, ale czyta się dobrze, potrafi zaskoczyć słowem

Kamil_Wójcik | 2014-07-27

Płakałem jak bóbr. Nie rozumiem jak Oates do tej pory nie dostała Nobla.

Jackie | 2014-10-25
Przeczytana: 24 października 2014

Książka momentami może wydawać się nudnawa. Akcja, co prawda, nie rozwija się dynamicznie, lecz pod koniec następuje bum i wtedy, szybkim, niespodziewanym tokiem czas bohaterów dobiega końca. Za co należy cenić tę książkę?
Za dobre ukazanie psychologii człowieka. Tutaj bohaterzy non stop odgrywają pewne role. Z zewnątrz wydają się ustabilizowani, przychylni, a wewnątrz, co tyczy się głównie bohaterki, panuje wielki nieład emocjonalny, a uczucia są skrajnie przeciwstawne do tych, które stara się (nie)okazywać. Muszę przyznać, że to dobra szkoła - coś z rodzaju - pozory mylą.
Inną kwestią są cytaty. Kilka, jeżeli nie wiele razy da się natknąć na świetne sentencje, co prawda napisane językiem prymitywnym, ale jednocześnie wyzwalające emocje.
I złudzenia, którymi się otaczamy na co dzień.

Antonine | 2013-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: wrzesień 2013

Warto przeczytać chociażby ze względu na genialnie i niebanalne charaktery bohaterów. Intrygujące.

Gra_ce | 2012-02-18
Przeczytana: 2008 rok

Po kilku latach od przeczytania nie pamiętam zbyt wiele, czyli z mojej perspektywy jest to nieraniąca czy też nie wzbogacająca zbytnio pozycja. Pamiętam jednak że przeczytałam książkę z zainteresowaniem do końca, czyli można wnosić, że opowieść i postacie wystarczająco angażujące, by poznać je do końca.

Maharet | 2013-02-02

jedna z niewielu książek których nie dałam rady przeczytać nawet do połowy nie dobrnęłam