Zapomniany

Okładka książki Zapomniany Adrian Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zapomniany
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Zaczytani Cykl: Zapomniany (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Zapomniany (tom 1)
Zaczytani
2021-10-27
2021-10-27
9788382195507
literatura polska thriller porwanie przemoc seria

Wyróżniona opinia i

Zapomniany

przeczytanych książek 1657 napisanych opinii 1657

Książka, od której nie sposób się oderwać. Świetna.

Książka, od której nie sposób się oderwać. Świetna.

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Wzbudzała sporo emocji i napięcia, choć wzbudzała również obrzydzenie i mdłości - pozycja w stylu Mała Czornyja, za każdym razem kiedy musiałam ją odłożyć, zastanawiałam się co będzie dalej.
Polecam przeczytać, a ja lecę brać się za drugą część.

Polecam przeczytać, a ja lecę brać się za drugą część.

Choć początek zapowiada się dość łagodnie i przyjemnie, to już po chwili czytelnik zostaje pozbawiony jakichkolwiek złudzeń, że ten świat jednak może nie jest aż tak podłym miejscem. Pobudzającą wyobraźnię, bezpośrednia, obnażająca najbardziej pierwotne instynkty człowieka. Czy jesteś gotow_ zmierzyć się z tym, co w człowieku najmroczniejsze?

„Zapomniany” to kolejna książka od Adriana Bednarka, po którą sięgnęłam w audiobooku. Zaczynamy niby niewinnie, bo od poznania Patryka i Jędrka, którzy wymyślili coś naprawdę durnego. Mianowicie wyruszają na swoje łowy, które polegają na kłamaniu naiwnym młodym dziewczynom, obiecywaniu im sławy i dobrych pieniędzy, a potem wykorzystaniu ich w hotelowych pokojach. Niedługo po ostatniej takiej akcji Patryk zostaje porwany. Ląduje w zamkniętym lochu. Przychodzi do niego tajemniczy ktoś, kogo nazywa Duchem. Czas płynie, a Patryk popada w coraz to większy obłęd. Kiedy myśli, że to już koniec, nagle w jego lochu pojawiają się inni ludzie.
Nie będę ukrywać, że Patryk jest bohaterem, którego nie polubiłam. Mimo całego tego dramatu i koszmaru, jaki przeżył, tych zmian, jakie w nim zaszły nadal był kimś, kogo nie obdarzyłam sympatią. Zresztą mam wrażenie, że w tej książce większość bohaterów została przedstawiona w tym gorszym świetle. Ale z drugiej strony jakoś mi to pasowało do całości. Do tego wszystkiego, co zostało w tej książce poruszone. A trochę tego było - wykorzystywanie młodych dziewczyn, przemoc fizyczna i psychiczna, pedofilia, to tylko kilka spraw, jakie się tu mieszczą. Momentami było dramatycznie, niepokojąco, czasami odpychająco i wręcz obrzydliwie. Całościowo trzymało się to wszystko razem, tworząc dziwaczną i pokręconą fabułę z pokręconymi postaciami.
„Zapomniany” nie jest historią idealną. Czasami jest przewidywalnie. Książka jednak miała w sobie coś, co mnie przy niej trzymało. Była naprawdę dobra i wciągająca.

Świetna książka. Nieszablonowa. Wciągająca. Napisana zwykłym językiem. Polecam!

Świetna książka. Nieszablonowa. Wciągająca. Napisana zwykłym językiem. Polecam!

Patryk i Jędrek jako osiemnastoletni chłopcy podszywają się pod poszukiwaczy talentów w całym kraju. Swoje podróże określają mianem "Łowów", podczas których odnajdują młode dziewczyny i wykorzystują je w wynajmowanych pokojach. Kilka miesięcy po jednym z łowów, Patryk budzi się w ciemnym, zamkniętym pomieszczeniu, które staje się jego więzieniem na kolejne lata. Ktoś go przetrzymuje, chłopak nie wie kto, zaczyna popadać w obłęd... Po dziesięciu latach ostatkiem sił udaje mu się opuścić swoje więzienie. Wtedy Patryk staje naprzeciw nowej rzeczywistości i chęci zemsty...

To moje drugie spotkanie z twórczością autora. Czytając inną jego serię wiedziałam już, że Adrian Bednarek nie boi się ukazać brudnego, brutalnego i okrutnego świata. Tak było i tym razem. Jest to powieść, która od pierwszych stron wprowadza w stan nie do opisania. Czytając, czułam, że wkraczam do świata pełnego okrucieństwa, obłędu, szaleństwa... Tu wszystko jest mocne, przedstawione w prosty i jednocześnie dosadny sposób. Ukazane tu zostało ludzkie zło i szaleństwo. Styl autora jest rewelacyjny. Sposób w jaki operuje językiem trafi do każdego i wprowadzi czytelnika do świata, w którym zdecydowanie nie chcielibyśmy się znaleźć w rzeczywistości, a jednocześnie z tyłu głowy jest ta świadomość, że nie jest to tak do końca wyssane z palca... I to w tym wszystkim tak bardzo przytłacza i wywołuje uczucie dyskomfortu. Naprawdę dobra książka. Polecam osobom, które lubią mocne kryminały. Ja jestem zachwycona

Dobre! Książka mocna i wciągająca. Trzeba przeczytać do końca. Jest to moje pierwsze spotkanie z Autorem i na pewno wrócę do jego pisarstwa. Za chwilę zostanie przeczytana druga część "Zapomnianego". Książka odkrywa sekrety złej, ludzkiej natury i psychiki. Warto przeczytać. Polecam, tym, którzy lubią dobry thriller. Trochę krwi i brutalności, opisy sexu nie są pornograficzne, a sama akcja jest dość wartka i łatwo się połapać gdzie co i jak.... Książka na 1-2 dni. Pozdrawiam

Zapomniany to najlepsza książka autora z dotychczas przeze mnie przeczytanych. Nie jest cukierkowo. Jest brudno, krwawo i klaustrofobicznie. Coś dla amatorów obrzydliwości i grozy. Połączenie thrillera z elementami horroru. Można się tej książce oddać bez reszty.

Patryk to niespełna dwudziestolatek z bogatego domu, przed którym świat stoi otworem. Jeździ wypasionym wozem, podrywa z kolegą laski i ma jedną, z którą szczerze chce się związać. Niestety. Jak to w życiu bywa, wszystko szlak trafia. Chłopak budzi się w lochu, zamknięty, ze skromnym dostępem do groszku i wody. Spędza w odosobnieniu dzień, miesiąc, rok, drugi, trzeci, piąty... już nie wie który... Porywacz przestaje już go odwiedzać i nagle...

Fabuła książki opowiada o najwyższej formie upokorzenia człowieka. Zezwierzęcenie w walce o jedzenie czy wodę. Brodzenie w ekskrementach i krwi. Autor serwuje nam potężną dawkę wrażeń. Na każdym kroku czujemy woń spermy, pomieszaną z potem i krwią. Przechadzamy się korytarzami zalanymi moczem i wymiocinami. Z każdą kolejną stroną poziom upodlenia wzrasta. Jest brudno, klaustrofobicznie, przemoc wyprzedzają gwałty a to wszystko okraszone jest alkoholicznym bełkotem. Niektórzy mogą czuć się przytłoczeni taką ilością patologii, ale ja jestem urzeczona. To książka mocna i brutalna do samego końca. Zakończenie bardzo mi się spodobało, aczkolwiek było mega irytujące. To lubię. Książkę polecam osobom o małej wrażliwości, które lubią gdy dzieje się źle...

Wow! Dawno nie czytałam książki, której główny bohater wywoływałby we mnie tak skrajne emocje. Nawet teraz, kiedy jestem już kilka dni po przesłuchaniu audiobooka, nie potrafię stwierdzić, czy jest mi żal Patryka czy jednak go nie cierpię. Niby jest ofiarą i wydarzenia z przeszłości odcisnęły na nim piętno, ale jednak... nie mogę znieść jego niektórych zachowań i ciężko patrzeć mi na niego przez pryzmat jego traumy.

Dawno też nie czytałam książki, która byłaby tak brutalna. Autor niesamowicie oddał szaleństwo, jakie siedzi w głowie Patryka i w niektórych momentach czułam prawdziwy niepokój. Rozdział, w którym udaje mu się uciec na wolność naprawdę mnie przeraził, nie dość, że Adrian Bednarek naprawdę genialnie wszystko zobrazował, to jeszcze Filip Kosior brzmiał w kilku scenach jak rasowy psychopata. No moim zdaniem majstersztyk!

Na pewno nie jest to powieść dla ludzi o słabych nerwach, polecam ją więc doświadczonym czytelnikom mocnych kryminałów i thrillerów! 9/10!

"Po przebudzeniu leżałem na podłodze, obok stały dwie miski. Jedna z wodą, a druga... Druga chyba miała służyć za kibel. Nie było światła, ogrzewania, lustra, umywalki ani niczego do jedzenia. Jedynie te miski i papierowe ręczniki. "

• Przeczytane 2022