Idee chemii kwantowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14000-3
bAzyl

Nowoczesny, najbardziej wszechstronny i obszerny oraz niezwykle oryginalny w swym zamyśle podręcznik chemii kwantowej. Autor, uznany dydaktyk, zadbał o to, by studenci poznawali tę trudną dziedzinę wiedzy w sposób łatwy i przyjemny, czemu służy zarówno potoczysty język wykładu, przypominający rozmowę z czytelnikiem, jak i sugestywne rysunki wykonane przez autora. Zawarty w książce materiał umożliwia odbiorcy poznanie szerokiej gamy problemów chemii teoretycznej, także w kontekście innych nauk – matematyki, fizyki, biologii i filozofii – oraz studiowanie wybranych działów na wielu poziomach – od podstaw po zaawansowane, specjalistyczne wykłady.

Praca zawiera 15 wykładów dostosowanych do jednosemestralnego kursu chemii kwantowej. Na początku podręcznika znajduje się drzewo, stanowiące oryginalny przewodnik po książce, obrazujący strukturę wykładu i umożliwiający pominięcie nieistotnych dla czytelnika części publikacji przy zachowaniu ciągłości logicznej wykładu.

Każdy rozdział posiada stałą, logiczną, a jednocześnie nowatorską strukturę z podziałem na:
■ Gdzie jesteśmy
■ Podsumowanie
■ Główne koncepcje, nowe terminy
■ Z frontu badań
■ Ad futurum...
Po każdym rozdziale istnieje możliwość oceny stopnia przyswojenia podanego materiału. Dodatkowe uzupełnienie podręcznika stanowi Skorowidz nazwisk i Skorowidz rzeczowy, a także wykaz Podstawowych wielkości fizycznych i Współczynników konwersji jednostek fizycznych.

Książka ta stanowi ciekawy i przyjazny dla studenta podręcznik "pierwszego kontaktu", a dla młodych pracowników – szczegółowy przewodnik po metodach współczesnej chemii kwantowej.

Podręcznik otrzymał nagrodę główną w konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką roku 2004 przyznaną podczas XI Krajowych Targów Książki Akademickiej Atena

Lunaticca | 2014-02-04
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Bardzo przyzwoita książka do chemii kwantowej dla zaczynających od podstaw. Niestety wymagane są przy niej na prawdę solidne podstawy z algebry i analizy matematycznej.
Pomijając ten fakt, ja jako 'czysty' mikrobiolog czytałam książkę bez zbytniego wysiłku. Polecam!

mijam | 2013-03-10

party hard