Idee chemii kwantowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14000-3
bAzyl

Nowoczesny, najbardziej wszechstronny i obszerny oraz niezwykle oryginalny w swym zamyśle podręcznik chemii kwantowej. Autor, uznany dydaktyk, zadbał o to, by studenci poznawali tę trudną dziedzinę wiedzy w sposób łatwy i przyjemny, czemu służy zarówno potoczysty język wykładu, przypominający rozmowę z czytelnikiem, jak i sugestywne rysunki wykonane przez autora. Zawarty w książce materiał umożliwia odbiorcy poznanie szerokiej gamy problemów chemii teoretycznej, także w kontekście innych nauk – matematyki, fizyki, biologii i filozofii – oraz studiowanie wybranych działów na wielu poziomach – od podstaw po zaawansowane, specjalistyczne wykłady.

Praca zawiera 15 wykładów dostosowanych do jednosemestralnego kursu chemii kwantowej. Na początku podręcznika znajduje się drzewo, stanowiące oryginalny przewodnik po książce, obrazujący strukturę wykładu i umożliwiający pominięcie nieistotnych dla czytelnika części publikacji przy zachowaniu ciągłości logicznej wykładu.

Każdy rozdział posiada stałą, logiczną, a jednocześnie nowatorską strukturę z podziałem na:
■ Gdzie jesteśmy
■ Podsumowanie
■ Główne koncepcje, nowe terminy
■ Z frontu badań
■ Ad futurum...
Po każdym rozdziale istnieje możliwość oceny stopnia przyswojenia podanego materiału. Dodatkowe uzupełnienie podręcznika stanowi Skorowidz nazwisk i Skorowidz rzeczowy, a także wykaz Podstawowych wielkości fizycznych i Współczynników konwersji jednostek fizycznych.

Książka ta stanowi ciekawy i przyjazny dla studenta podręcznik "pierwszego kontaktu", a dla młodych pracowników – szczegółowy przewodnik po metodach współczesnej chemii kwantowej.

Podręcznik otrzymał nagrodę główną w konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką roku 2004 przyznaną podczas XI Krajowych Targów Książki Akademickiej Atena

monia | 2017-05-31

Jeden z lepszych podręczników akademickich dotyczący chemii kwantowej jaki ostatnio wpadł w moje łapki:) Podręcznik napisany przez wybitnego wykładowcę i kierownika Pracowni Chemii Kwantowej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego - Pana profesora Lucjana Pielę zdecydowanie przybliża tę dziedzinę wiedzy studentom. Dużym plusem podręcznika jest to, że po każdym rozdziale można sprawdzić na ile zrozumiany został materiał tej dosyć trudnej dla studentów dziedziny jaką jest chemia kwantowa.

Lunaticca | 2014-02-04
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Bardzo przyzwoita książka do chemii kwantowej dla zaczynających od podstaw. Niestety wymagane są przy niej na prawdę solidne podstawy z algebry i analizy matematycznej.
Pomijając ten fakt, ja jako 'czysty' mikrobiolog czytałam książkę bez zbytniego wysiłku. Polecam!

mijam | 2013-03-10

party hard