Wenus

Wydawnictwo: Solaris

Piąty tom serii Jutro zaczyna się dziś . Alex Humphries ginie w tajemniczych okolicznościach w pierwszej załogowej ekspedycji na Wenus. Jego ojciec wyznacza olbrzymia nagrodę za odnalezienie wraku statku. Brat Alexa-Van-podejmuje wyzwanie i wyrusza na statku Hesperos . Ale w wyścigu po nagrodę birze udział wróg Humphriesa Lars Fuchs-skalny szczur z Pasa Asteroid. Awanturnik, niezależny górnik leci na własnym statku Lucyfer . Który z nich wygra? A może pogodzi ich groźna i niebezpieczna Wenus?

pavlosten | 2015-01-17
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Nie czytajcie Wenus przed trylogią o Wojnie o Pas Asteriod (Urwisko, Skalne Szczury, Cicha Wojna), ponieważ zdradza fabułę trylogii i odbiera przyjemność jej czytania.

Marcin Badtke | 2013-03-12
Przeczytana: 08 marca 2013

Bardziej skupiająca się na sensacji i szybkiej akcji niż 'księżyce' czy 'marsy'. Trochę też bardziej 'fantastyczna' - pojawia się więcej fantastycznych wynalazków. Na szczęście dalej nie znaleziono sposobu na próżnię i nie odkryto nadprzestrzeni, a Wenus nie będzie terraformowana. Część pomysłów jakby podobna do tych znanych z poprzednich powieści. Czyli: zamiast mniejszości rasowej z kompleksami mamy 'cherlaka', mamy surowego, niekochającego ojca oraz demonicznego kapitana (choć bez przesady). Nie mniej wciągająca z ciekawymi zakrętami fabularnymi, ale już bez tak wielu miłych i znanych z poprzednich części cyklu reminiscencjami. Przeczytałem z przyjemnością. W tej książce również występuje kilku bohaterów z Marsa 2.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Nie umywa się do poprzednich tomów - dylogia marsjańska

Ragnarook | 2016-08-19
sylmec | 2016-04-30