Koń Pana Boga

Seria: Proza
Wydawnictwo: Znak
dojrzewanie, wojna, okupacja
Luc Wawrzyniak

"Koń Pana Boga" jest opartym na wątkach autobiograficznych literackim debiutem autora. Wojna, okupacja i początki nowej władzy w Polsce zostają tu przedstawione z punktu widzenia żydowskiego dziecka. Kontynuacją tej książki jest "Szkoła bezbożników". Proza Dichtera - oszczędna, pozbawiona emocjonalnych komentarzy i moralistycznych ocen – jest zarazem świadectwem mrocznych czasów i zajmującą...

Proza Dichtera - oszczędna, pozbawiona emocjonalnych komentarzy i moralistycznych ocen – jest zarazem świadectwem mrocznych czasów i zajmującą opowieścią o dojrzewaniu. Obie powieści znalazły się w ścisłym finale Nagrody Nike w 1997 i 2000 roku, a "Koń Pana Boga" został też wyróżniony Nagrodą Fundacji Kultury w 1996 roku.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Derufin | 2011-01-24
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z wielu książek na ten temat... nieźle napisana - ciekawy pomysł z pisaniem z perspektywy dziecka. Tyle tylko, że opis świata wg mnie na poziomie dziecka się zatrzymuje. Efektem są pewne chyba niesprawiedliwe uogólnienia.

Aleksandra | 2016-10-22
ziomek | 2016-09-29